| велосипед недорогий |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, Bce  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 20:21 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
Якщо власнику велосипеда захочеться поміняти передній перемикач (чи доведеться, якщо він поламається), йому корисно знати, які моделі офіційно сумісні з іншим обладнанням, яке у нього стоїть. Зокрема, на багатьох недорогих гібридах та найнерах стоїть система 48-38-28 і восьмишвидкісна касета (або власник, як я зараз, переходить з 7 швидкостей на 8). Я прочитав усі відповідні офіційні публікації Shimano з 2009 року й відібрав усі передні перемикачі, які офіційно підтримують систему 48-38-28 (тобто мають top gear capacity 48T, top-middle tooth difference 10T (або менше, але таких серед них немає) і total capacity 20T чи більше (але моделей з більшим значенням серед них знов-таки немає) в поєднанні з 8-швидкісною касетою. Ось вони; моделей не так багато, в тому числі всього три з верхнім хомутом (down swing). Всі моделі dual pull, тобто підтримують як верхню, так і нижню тягу. Всі вони існують у двох модифікаціях, що визначаються останньою цифрою 3 чи 6, — під кут відповідно 63-66 чи 66-69 градусів.
Це, звичайно, не значить, що жоден інший передній перемикач неможливо налаштувати так, щоб він запрацював у подібній конфігурації. Але це вже буде за межами характеристик, які офіційно забезпечує виробник, і користувачу варто, діючи на свій ризик, це розуміти.

Отже, ось що Shimano офіційно вважає (починаючи з 2009 року; раніше були й інші моделі, але вони вже реально не зустрічаються в магазинах) передніми перемикачами для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28:

Altus FD-M310(-3, -6) (top swing);
Altus FD-M311(-3, -6) (down swing);
Altus FD-M313(-3, -6) (down swing);
Acera FD-M360(-3, -6) (top swing);
Alivio FD-M412(-3, -6) (top swing);
Alivio FD-M413(-3, -6) (down swing);
Tourney TX FD-TX800TS(3, 6) top swing);
Tourney FD-TY710-TS(3, 6) (top swing);
FD-M191(-3,-6) (top swing).

Сподіваюся, для когось ця інформація виявиться корисною.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 22:12 
Аватара пользователя

Сообщения: 132
Изображения: 0
Город: Харьков
Пол: Муж
Возраст: 51
Зарегистрирован:11.10.2014
А вот этот переключатель http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/components11/road/claris1/fd-2403-b.html будет совместим с системой 48-38-28?

_________________
Мой старый добрый конь - Cyclone Discovery Hybrid
Мой новый добрый конь - Cannondale Topstone Apex


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 22:26 

Сообщения: 2048
Изображения: 0
Город: --
Пол: Не указан
Зарегистрирован:20.03.2016
Arkadievich
этот переключатель из шоссейной группы. Он работает с шоссейной манеткой. Поэтому, если манетка шоссейная, то со звёздами 48-38-28 совместим будет.

Проблемы возникают у перекидок с меньшим заявленным числом зубьев, а эта перекидка обслуживает спокойно 52-42-30.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 22:54 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
RostiTorth писал(а):
Arkadievich
этот переключатель из шоссейной группы. Он работает с шоссейной манеткой. Поэтому, если манетка шоссейная, то со звёздами 48-38-28 совместим будет.

Проблемы возникают у перекидок с меньшим заявленным числом зубьев, а эта перекидка обслуживает спокойно 52-42-30.
Работать практически наверняка будет, но я ещё раз повторю, что здесь привёл данные по тем переключателям, которые по своим официальным характеристикам соответствуют такой системе. У Claris FD-2403 официально Applicable Top-Mid tooth difference 11T, и, как Вы наверняка знаете лучше меня, для разницы между большой и средней звездой в характеристиках указывается минимальное значение. А у системы 48-38-28 Top-Mid tooth difference, как очень легко посчитать :), 10T, то есть меньше официального минимума.
Я и сам завтра или послезавтра буду ставить на такую систему свой Deore FD-M591, у которого Applicable Top-Mid tooth difference 12T, и с помощью механика настрою его так, что работать он будет. Но я при этом понимаю, что если, например, переключатель сломается и я захочу его поменять по гарантии, любой официальный шимановский дилер, сервис-центр и т.д., как только я честно покажу, где этот переключатель установлен, сможет сказать "Э-э-э, смотри: в характеристиках написано, что разница "большая-средняя" должна быть 12 зубьев, а у тебя 10. Иди отсюда и не приставай".


Последний раз редактировалось Максим Козуб 08.01.2017 01:36, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 22:59 

Сообщения: 2048
Изображения: 0
Город: --
Пол: Не указан
Зарегистрирован:20.03.2016
Максим Козуб
я теж маю так само як у вас 48-38-28, і теж буду ставити той Deore LX, що вам показував.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 23:28 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
RostiTorth писал(а):
Максим Козуб
я теж маю так само як у вас 48-38-28, і теж буду ставити той Deore LX, що вам показував.
До речі, Ваш переклюк, як і мій, не мають ще однієї потенційної проблеми, яка може утруднити налаштування Claris FD-2403для Arkadievich-а. У нього короткий chainline (45 мм) і кут лише 63-66 градусів, тобто варіанта 66-69 (який, по ідеї, більше підходить для геометрії більшості гібридів) немає. Знов-таки: скоріш за все, якось той перемикач йому налаштують, з більшим чи меншим гемороєм залежно від конкретної геометрії його рами тощо, але...
Повторюся, я не кажу, що якийсь перемикач от візьме й не запрацює. Я просто виклав інформацію про ті перемикачі, які за офіційними характеристиками вкладаються в параметри такої трансмісії. Мені здається, що це корисно знати.
Груба аналогія. Якщо на моєму похідному спальнику написано "комфорт до 0 градусів, екстрим -5", це не значить, що я не зможу в ньому спати при -7, або що перед походом, де точно буде -7, я побіжу купувати новий спальник. Але це значить, що я, чітко знаючи температури, на які мій спальник розрахований, буду морально готовий до того, що мені доведеться на ніч натягнути фліску і щось іще, можливо, пару разів за ніч прокинутися від холоду тощо :).


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 23:38 

Сообщения: 2048
Изображения: 0
Город: --
Пол: Не указан
Зарегистрирован:20.03.2016
Максим Козуб писал(а):
Повторюся, я не кажу, що якийсь перемикач от візьме й не запрацює. Я просто виклав інформацію про ті перемикачі

так, я це зрозумів, просто дехто може і сказати, що ви баяните ;)
або можно було ваш допис оформити у вигляді статті: http://xt.ht/all_article/

а ще цікаво, що ми це пишемо в часи, коли почали просто відмовлятися від передньої перекидки (я ні) ;)


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 23:49 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
RostiTorth писал(а):
дехто може і сказати, що ви баяните ;)
"Баян" — повтор давно відомого. Хай цей дехто тоді покаже мені, де в одному місці (ну, крім цієї теми й аналогічної моєї ж на іншому форумі) зібрано перелік усіх перемикачів Shimano, які офіційно підтримують систему 48-38-28 :).
До речі, я цю тему (як і аналогічну в тому форумі, де ми з Вами також спілкуємося) створив після того, як запитав одного нашого вельми поважного у велоспільноті спільного форумного знайомого, чи варто викласти цю інформацію, чи комусь це треба, й він сказав "Треба публікувати".
Цитата:
або можно було ваш допис оформити у вигляді статті: http://xt.ht/all_article/
Ну, не впевнений, що це тягне на статтю :).
Цитата:
а ще цікаво, що ми це пишемо в часи, коли почали просто відмовлятися від передньої перекидки (я ні) ;)
Я теж ні :).


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 23:53 

Сообщения: 2048
Изображения: 0
Город: --
Пол: Не указан
Зарегистрирован:20.03.2016
Максим Козуб писал(а):
Хай цей дехто тоді покаже мені, де в одному місці (ну, крім цієї теми й аналогічної моєї ж на іншому форумі) зібрано перелік усіх перемикачів Shimano, які офіційно підтримують систему 48-38-28


було тут http://forum.velomania.ru/showthread.php?t=2808

але протухло.
Ну і Шиманівськи мануали мають такі таблиці різні:

Изображение

Ось тут багато всього
http://productinfo.shimano.com/#/com/3.0


Последний раз редактировалось RostiTorth 08.01.2017 00:05, всего редактировалось 2 раз(а).

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 07.01.2017 23:54 

Сообщения: 2048
Изображения: 0
Город: --
Пол: Не указан
Зарегистрирован:20.03.2016
Максим Козуб писал(а):
Ну, не впевнений, що це тягне на статтю :).

тягне:
http://xt.ht/xtarticle/0--ak-uznat-datu ... ov--himano


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 08.01.2017 00:53 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
RostiTorth писал(а):
було тут http://forum.velomania.ru/showthread.php?t=2808

але протухло.
Ага, цього не бачив.
Цитата:
Ось тут багато всього
http://productinfo.shimano.com/#/com/3.0
Шиманівський архів (оті документи починаючи з 2005 року, саме з тієї сторінки, яку Ви тепер навели :)) у мене лежить локально скачаний :). Там проблема, зокрема, в тому, що з Products compatibility information викидають застарілі, на їхню думку, вироби.
Ця тема (й аналогічна на "Велокиєві") є результатом ручного просіювання Spec. Handbooks починаючи з Spec. Handbook 2009-2010. Насправді я передивився й більш ранні, але не став включати сюди ще пару знайдених там моделей, які вже ніде не продаються, крім як у любителів антикваріату :): Nexave тощо. І от якщо Ви подивитеся на випуски Products compatibility information за останні пару років, Ви там уже не знайдете, наприклад, FD-M311, який я тут зазначив і який принаймні в Києві ще продається в деяких веломагазинах.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 08.01.2017 00:57 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
RostiTorth писал(а):
Дякую, корисна публікація!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 08.01.2017 02:37 
Аватара пользователя

Сообщения: 8282
Изображения: 20
Город: in Ukraine
Пол: Муж
Зарегистрирован:05.06.2005
Максим Козуб писал(а):
Ваш переклюк, як і мій, не мають ще однієї потенційної проблеми, яка може утруднити налаштування Claris FD-2403для Arkadievich-а. У нього короткий chainline (45 мм) і кут лише 63-66 градусів, тобто варіанта 66-69 (який, по ідеї, більше підходить для геометрії більшості гібридів) немає.

Навпаки. Що менше у куті градусів, то більший провис каретки відносно колісних осей. У 26" байків провис 30-35 мм, у різних гібридів - 45-85 мм, у найнерів - 60-70 мм. Тому перемикачі з кутом 63-66 град. краще підходять для гібридів та найнерів, ніж перемикачі з кутом 66-69 град.

Изображение


Звісно, на гібридах з найнерами ставлять і перемикачі під 66-69 град. У більшості випадків нічого поганого не стається. Та інколи (якщо нижні пера товсті, а провис великий) передній перемикач на шляху до свого крайнього лівого положення лягає на нижнє перо. Тоді він не може скинути ланцюга на найменшу зірку.
В такому випадку пробують посунути хомут перемикача вгору. Але це віддаляє рамку од зірок понад шиманівську норму. Може погіршитись закидання на найбільшу зірку чи скидання з неї. У найгірших випадках ланцюг заклинюється межи зіркою й рамкою чи злітає з зірок направо, на шатун.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 08.01.2017 11:19 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
andr писал(а):
Навпаки. Що менше у куті градусів, то більший провис каретки відносно колісних осей. У 26" байків провис 30-35 мм, у різних гібридів - 45-85 мм, у найнерів - 60-70 мм. Тому перемикачі з кутом 63-66 град. краще підходять для гібридів та найнерів, ніж перемикачі з кутом 66-69 град.
Дякую, щось мене, мабуть, "перемкнуло". Треба буде переміряти свою раму. Паспортний провис каретки 60 мм, а кута нижнього пера щось ніде не публікують, тільки кут підсідельної труби.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 28.01.2018 21:30 
Аватара пользователя

Сообщения: 208
Город: Киев
Пол: Муж
Возраст: 36
Зарегистрирован:08.10.2011
имею стандартный немецкий гибрид centurion на котором родное оставил только раму и колеса)))
переклюк подходит с углами 66-69 (такой стоял), кареточный стакан 68мм, проставочные кольца под bb52 стоят по мануалу, за ченлайн не скажу, вроде стандартный
я за звезду 48 зб, хоть она и тяжелая на 13 и 11 зб сзади, но позволяет ехать быстро с низким каденсом
из всего что знаю так то что тройники на 48 зб есть только к системам 10 ск не выше. хотя не отказался б от 11-ки с тройником впереди
переклюки передние подойдут такие m590-10, m660-10, m770-10, m780, t780, t610, t8000
других не знаю какие подойдут под 10-ю цепь, у меня самый простой deore, стал работать нормально только на манетке xt, до этого часто цепь падала на каретку при сбросе на звезду 26 зб. переклюк снимаю часто, чищу, смазываю, настраиваю идеально.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.178s | 30 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'