ХарківТурист тепер у Телеграмі, долучайся!

| спальник украина |

Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней. На страницу 1, 2, Bce  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 10.09.2020 16:27 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
Маю декілька сталевих рам (не хромоль, звичайна сталь), і у всіх випадках чашки можна встановити руками, якщо надавити трошки сильніше (особливо нижня, верхня більш плотно). Причому вони не люфтять і не випадають. Це щось накшталт "ковзаючої" посадки.

Це допустимо? А може це особливості сталевих рам з не дуже товстими стінками? Тонкостінна труба розтягується трошки?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 10.09.2020 16:31 
Аватара пользователя

Сообщения: 3825
Изображения: 1
Город: Cro-Moly
Пол: Не указан
Зарегистрирован:11.11.2008
Watsoon писал(а):
Це допустимо?

допустимо

_________________
не покупайте PRIDE, ибо это гавно!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 10.09.2020 17:02 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Фарбою дунь, що напрягає))

Якщо не люфтить, то норм.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 10.09.2020 22:35 
Аватара пользователя

Сообщения: 3201
Изображения: 48
Город: степь
Пол: Муж
Зарегистрирован:03.02.2012
Труба может и растягиваться и овализироваться. Но, пока вилка/рулевая не люфтит а руль не закусывает и легко, без усилия вращается, любые методы допустимы. Целью перфекционизма должно быть именно отсутствие люфта и лёгкость вращения руля :smile:

_________________
No gods, no masters


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 18:07 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
Хтось пробував відновлювати посадкове місце для чашок за допомогою зварювання? Наплавити металл електродом, а потім розточити до ідеального посадкового місця. Правда не зрозуміло, чи можна варити тонкостінну трубу. (я не спеціаліст зі зварювання)

Але хто таке може зробити? Слюсар, токар, фрезерувальник, зварник?

Навряд чи в Харкові є професійний інструмент від Park Tool https://www.parktool.com/product/head-tube-reaming-and-facing-set-htr-1 для фрезерування кермового стакану.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 19:34 
Аватара пользователя

Сообщения: 3825
Изображения: 1
Город: Cro-Moly
Пол: Не указан
Зарегистрирован:11.11.2008
Watsoon писал(а):
Хтось пробував відновлювати посадкове місце для чашок за допомогою зварювання?

ніт

_________________
не покупайте PRIDE, ибо это гавно!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 14:16 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
Rost писал(а):
Watsoon писал(а):
Хтось пробував відновлювати посадкове місце для чашок за допомогою зварювання?

ніт


Дякую за відповідь. Шкода, що тут ні в кого не має подібного досвіду.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 14:34 
Аватара пользователя

Сообщения: 3825
Изображения: 1
Город: Cro-Moly
Пол: Не указан
Зарегистрирован:11.11.2008
Watsoon
ось як відновлюють в каретці:
https://forum.velomania.ru/showthread.p ... ost7732596

та і взагалі переглянь фото теми, там і стакани кермові є на фото.

_________________
не покупайте PRIDE, ибо это гавно!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 09.11.2020 17:32 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
Rost писал(а):
Watsoon
ось як відновлюють в каретці:
https://forum.velomania.ru/showthread.p ... ost7732596

та і взагалі переглянь фото теми, там і стакани кермові є на фото.


Подивився, хоча це й російський ресурс, але що поробиш. Там людина в основному варить алюмінієві рами. Тобто в принципі, з цієї теми можна зробити висновок, що відновлення посадки наплавленням можливе. Зварювання алюмінію - це окрема історія. Там треба аргон, і т.д.

Мої рами сталеві. Хз яка марка сталі, але думаю що це щось дешеве ("ХВЗ Україна", "Швін круїзер", "Дорожник"). Якщо я, людина, що ніколи не тримала зварювальний апарат, куплю простий інвертор для варіння електродом? В мене вийде?

Одразу виникає багато питань. Який діаметр електроду? Яка марка електродів? Який струм? Яка полярність? Як саме робити наплавлення? Яка техніка, як рухати електродом? Яке положення в просторі? Які можуть виникнути "підводні камені"?

Тобто я розумію, що товщина металу в кермовому стакані не дуже товста, близько 2 мм, мабуть. Треба точно поміряти. Звідси електрод не повинний бути надто товстим, а струм не повинний бути занадто великим, щоб не проплавити дірку. Здається, що мені не треба проплавляти всю товщу основного металу, лише поверхневий шар. Тобто бажано щоб плавився саме електрод, а не стакан. Наплавити треба лише шар в кілька десятих міліметру, 0.2-0.3. Але чи не овалізується стакан ще більше від нагріву? А може там виникнуть напруги в металі, і він лопне під нагрузкою? Хотілось би, щоб наплавлений шар був якісним, не містив пор і мав однорідну структуру.

Друга проблема. Як потім проточити наплавлений шар, якщо немає спеціалізованого інструменту? Є думка, наколхозити щось типа шпилька М10, два підшипники 10x30 мм, шайби, гайки (типу такого, як я робив для торцювання стакану), і якась колхозна однозуба фреза, щоб можна було плавно регулювати радіус, яка би оберталась навколо шпильки. Після моїх невдалих експериментів з розгорткою, я розумію, що головне - забезпечити центрування для фрези, щоб отвори були ідеально круглими та соосними один одному. Але як запхати другий підшипник з того боку, де зроблено наплавлення? Там же як раз і треба точити. Тоді може два підшипники пхати з протилежного боку стакану, де ще немає наплавлення?

Інше питання, чи можна використовувати цей метод для відновлення посадкового місця під конус на вилці? Вилка не амо, звичайна сталева. Я розумію, що прогрів може бути глибокий, і що буде зі штоком після цього? Він ослабне?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 09.11.2020 17:58 

Сообщения: 2609
Изображения: 35
Город: Харьков ХГ
Пол: Муж
Возраст: 39
Зарегистрирован:06.05.2012
Watsoon
А зачем?
Обратись в автомастерскую, лучше туда где ремонтируют трактора.
Это не шутка, наваривать и востанавливать в поле посадочные места,
это нормальная для них практика. Или те кто ремонтирует различное
тяжелое оборудование.
Зачем колхозить? Однозубая фреза для расточки называется борштанга,
есть заводские, есть самодельные, токаря часто делают их сами для спец
задач.

_________________
Gary Fisher Custom


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 09.11.2020 18:03 
Аватара пользователя

Сообщения: 1338
Город: Киев
Пол: Муж
Зарегистрирован:11.02.2012
Watsoon
імхо, фольга з алюмінієвих банок дасть не гірший результат


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 09.11.2020 22:14 
Аватара пользователя

Сообщения: 116
Город: Белая Церковь
Пол: Муж
Возраст: 48
Зарегистрирован:28.05.2019
Watsoon писал(а):
Хтось пробував відновлювати посадкове місце для чашок за допомогою зварювання? Наплавити металл електродом, а потім розточити до ідеального посадкового місця. Правда не зрозуміло, чи можна варити тонкостінну трубу. (я не спеціаліст зі зварювання)

Але хто таке може зробити? Слюсар, токар, фрезерувальник, зварник?

Навряд чи в Харкові є професійний інструмент від Park Tool https://www.parktool.com/product/head-tube-reaming-and-facing-set-htr-1 для фрезерування кермового стакану.

Варіант перший на чашах токарь може зробити накатку в плюсі буде одна десятка.
Варіант другий чаши накернити.
Третій самий трудомісткий мідью наплавити в рамі посадкові місця , та довести розгорткою до потрібного діаметру.
Четвертий фума , фольга ітд.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 10.11.2020 17:41 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
Dekapitator писал(а):
Watsoon писал(а):
Хтось пробував відновлювати посадкове місце для чашок за допомогою зварювання? Наплавити металл електродом, а потім розточити до ідеального посадкового місця. Правда не зрозуміло, чи можна варити тонкостінну трубу. (я не спеціаліст зі зварювання)

Але хто таке може зробити? Слюсар, токар, фрезерувальник, зварник?

Навряд чи в Харкові є професійний інструмент від Park Tool https://www.parktool.com/product/head-tube-reaming-and-facing-set-htr-1 для фрезерування кермового стакану.

Варіант перший на чашах токарь може зробити накатку в плюсі буде одна десятка.
Варіант другий чаши накернити.
Третій самий трудомісткий мідью наплавити в рамі посадкові місця , та довести розгорткою до потрібного діаметру.
Четвертий фума , фольга ітд.


А як реалізується наплавлення міддю? Ви маєте на увазі просто під'єднати мідний дріт до трансформатора, чи до автомобільного акумулятора 12 В? Наплавлений шар міді однорідний? При цьому не виникають пори?

Я так розумію, у звичайних електродів є "обмазка", яка генерує захисні гази, щоб кисень та інші гази з повітря не потрапляли у зварювальний шов. А у випадку міді як?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 10.11.2020 19:31 
Аватара пользователя

Сообщения: 1739
Город: Львів
Пол: Не указан
Зарегистрирован:23.10.2009
Ви хочете використовувати технології вартістю як всі ваші рами помножені на n ? Для самоосвіти , саморозвитку , професійного росту - навіть підтримую . В ютубі багато цікавого можна знайти .
Але щоб відновити ? У вашому випадку (саме просте ) підійде звичайна жерсть з банки (але зачистити фарбу щоб не ковзала ) або бронзову стрічку (зазвичай можна знайти тонкішу) . Посадка по центру буде дотримана .


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 10.11.2020 19:37 

Сообщения: 683
Изображения: 0
Город: Град прире́чений
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2012
romm писал(а):
Для самоосвіти, саморозвитку, професійного росту - навіть підтримую. В ютубі багато цікавого можна знайти.


Оце воно. :) Просто я - перфекціоніст, і не можу знайти спокою. Взагалі підкладати прокладки з банок - то навіть забагато. Об'єктивно, тут, можливо якийсь клей(локтайт) би допоміг, або й справді шар фарби. Але мені хочеться щоб ідеально. Клей - то одноразовий варіант (тобто раз і назавжди, потім не відклею), а мені не подобаються одноразові варіанти.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней. На страницу 1, 2, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.117s | 35 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'