ХарківТурист тепер у Телеграмі, долучайся!

| купить тренажер для груди |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 13, Bce  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 13:50 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Доброго дня, шановна громадо .

1) Дивуюся, чому не згадується те, що ширша покришка = більший діаметр колеса, відповідно накат також міняється чисто по діаметру колеса, а не тільки по зоні контакту. Намагався гуглити - мало саме цього, більше про ширину, тиск, тертя...

В мене з цим пов"язаний негативний досвід катання на Каяках - поставив їх на колеса 26", і тут же відчув, що МТБ перетворився на якийсь 24" велік з дитинства, на асфальті просто нереально розігнатись, а на грунті, само собою, теж капець (ну тут і не дивно). Якби цю вузькопрофільну поставити на 29", то там би непогано спрацювало (імхо) , а на 26" - мене вистачило на один день, зняв і продав.

Тобто я до того веду, що покриха 2,1" наближує МТБ 26" до найнера, а менші розміри (1,5") - віддаляють, з усіма похідними від цього.

Зібрав собі і жінці легкі карбонові 26" велосипеди (на більші колеса не хочу переходити, тому що в місті , в транспорті мені важлива маневреність, динаміка розкрутки, компактність байка і легкість перенесення, колеса 29" катав - здалися більш підходящими до швидкісних марафонів , а не до маневрування і постійного "старт-стопу" )

2)І тут наступне питання. Часто радять переднє колесо робити більшого об"єму , щоб надійніше хапало на грунтах. Але я не катаю агресивно, як на змаганнях, і в мене більше питання до накату і ваги вілсету, ніж до стабільності в грунтових віражах. Тому вже кілька років використовую набір Specialized S-Works 26x2,0, спереду Schwalbe Rocket Ron 1,75.

Сзаду збільшений діаметр для накату (500 гр гума, 670мм діаметр колеса), спереду облегшений варіант (360 гр, 655 мм діаметр). Щось подібне я бачив на мотоциклах і автомобілях (та ж Формула-1)

Можете поділитися думками з цього приводу?

І ще прошу поради. Хто юзав покришки Panaracer Speed Blaster 1.75? Як вони в порівнянні з Rocket Ron? Ставив хтось безкамерно? Обода ZTR.
Наперед вдячний за увагу. :smile:


Последний раз редактировалось Роман Михайлюк 03.06.2020 17:46, всего редактировалось 4 раз(а).

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 14:11 
Аватара пользователя

Сообщения: 2011
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 40
Зарегистрирован:01.10.2012
Роман Михайлюк писал(а):
1) Дивуюся, чому не згадується те, що ширша покришка = більший діаметр колеса, відповідно накат також міняється чисто по діаметру колеса

Ширина прямо не впливає на діаметр колеса бо вона ширина.
Ширина опосередковано впливає на висоту покришки, а вона вже впливає на діаметр.

Роман Михайлюк писал(а):
Тобто я до того веду, що покриха 2,1" наближує МТБ 26" до найнера, а менші розміри (1,5") - віддаляють, з усіма похідними від цього.

26x2.0 менші в діаметрі, ніж 700x35. Такий собі найнер...

Роман Михайлюк писал(а):
колеса 29" катав - здалися більш підходящими до швидкісних марафонів по прямій лінії, а не до маневрування і постійного "старт-стопу" )

"Марафони по прямій лінії" їхати на МТБ - таке собі, дивне рішення.
Чудово почуваюся в місті з його старт-стопами на 700х35.

_________________
Urban ХтоЗнаШо


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 14:35 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Я ж і не сказав, що це найнер получиться, якщо покриха 2,1. Я про загальну тенденцію збільшення чи зменшення загального діаметру.

Висота велопокрихи і її ширина пов"язані, це ж очевидно, це ж не слік на Мерседесі...

Те ж саме стосується і "марафону" - чому ж так буквально розумієте... Мається на увазі - якщо розігнався і погнав, погнав - тут чим колеса більші, тим краще , факт...

І навпаки - стартанув, вирулив, пригальмував на світлофорі, стартанув, пригальмував, ну і так далі. Мені такий стиль їзди в місті гарно проходить на 26", а на 28-29 уже щось не то, якось громіздко (хоча справді, справа звички)

Я б не хотів перетворювати обговорення на звичний флейм 26 - 29, такого добра повно вже в інтернеті. Тому прошу поділитися враженнями - як на тому ж велосипеді міняється накат іменно відносно різного діаметру коліс.

І як друге - чи є сенс для неспішного сімейного крос-кантрі (асфальт-грунт) ставити сзаду покриху більшого розміру. Іменно для цього, "сімейного", бо для динамічного катання КК вже давно порішали, що переднє колесо важливіше в заносах.
Дякую .


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 14:40 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Яка нова та оригінальна тема.
Що за навала нубасів з "цікавими" темами якась?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 15:00 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Якщо Вам не цікаво, Ви можете вибрати собі цікавішу тему, не затримуючися тут. Відносно новизни, то Гугл не знає про розмірність покришок відносно описаної ситуаціі. (або я недостатньо точно видав пошуковий запит, що малоймовірно)

Про Panaracer Speed Blaster Ви так само не можете щось конкретне сказати?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 15:26 
Аватара пользователя

Сообщения: 8284
Изображения: 20
Город: in Ukraine
Пол: Муж
Зарегистрирован:05.06.2005
Tifo, форум створений якраз для того, щоб там були подібні запитання. Ви колись справді допечете всіх своєю, так би мовити, безкомпромісною реакцією. І модераторів теж.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 16:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 447
Город: Кропивницький
Пол: Муж
Возраст: 33
Зарегистрирован:12.10.2015
Цитата:
Чудово почуваюся в місті з його старт-стопами на 700х35.


++++

_________________
2015' 4670-16' 4490 -17' 5445 -18' 5524 19' 7250 2020' 7601 км 2021' 3442км
Scott CX Comp '2012
Bianchi Celeste Puro 2002 8.42kg
Scott Araphahoe '1996


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 17:42 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Alonso Forgotten писал(а):
Цитата:
Чудово почуваюся в місті з його старт-стопами на 700х35.


++++


З моїм ростом 184 можна катати і на 26, і на 29, а от жінка має 165см, було б дивно, щоб я їй найнер зібрав :D , а сам лишився на олдскульному 26. Так що поки що є, як є.

І ще раз. Прошу зрозуміти, що я ні в якому разі не хочу в черговий раз розбирати тему 26 vs 28-29.

І так само , з повагою ставлячись до ваших звичок і вподобань (26, 28, та хоч 14 чи 36) - все-таки пропоную поділитися ними під якоюсь іншою темою :smile:

А я питаю - чи є сенс для універсального велосипеда без претензій на агресивну їзду (асфальт, грунтовка) поставити ведучим більше по діаметру колесо, а спереду - менше і легше за рахунок меншої покрихи


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 17:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 447
Город: Кропивницький
Пол: Муж
Возраст: 33
Зарегистрирован:12.10.2015
Більше заднє за рахунок покри не дасть виграшу без тиску всередині ближче до 65-70% від максимального.
Менше-легше переднє не дасть виграшу без жорсткості в розгоні, а давимо ногами завжди заднє.
Більше того, навіть у велокомпі розмір між припустимо покрою 1.75 і 2.1 ближче до рівня погрішності ніж до реального впливу на швидкість, в калькуляторах ця різниця 0.5-0.9 км\год.
Для матрасних покатух взагалі без велокомпа не відчується.

Якшо прям хочеться шось виграти - просто поставте фолдінгову гуму, однакову, на обидва колеса. Вага на периферії в 100 грам добряче відчувається.

_________________
2015' 4670-16' 4490 -17' 5445 -18' 5524 19' 7250 2020' 7601 км 2021' 3442км
Scott CX Comp '2012
Bianchi Celeste Puro 2002 8.42kg
Scott Araphahoe '1996


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 18:45 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Дякую, Алонсо, за змістовний коментар. На жінчиному байку уже стоїть фолдінг Rocket Ron 2,1, безкамерно. На обох колесах.

Байк я в перспективі жінці хочу довести до 8 кг (зараз 8,5). Одразу перепрошую профі - це не для спортивних звершень, а просто хорошій людині на покатушки, з думкою, що колись вона розкатається і я зможу кудись з нею серйозніше катнути. А зараз їй здоров"я трохи бракує, тому я й заморочуюся грамами... Але то таке, перепрошую за особисте.

Але я в принципі проти лайтвінерства заради лайтвінерства, тому не хочу облегшеннями "зарубати" потенційні можливості апарата. І тому подумав, цікаво було б прокрутити цю тему з людьми. Думаю, що не тільки в мене є члени сім"ї, які люблять кататися біля міста в описаних умовах, але ніколи не входять в повороти на швидкості 40.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 19:09 
Аватара пользователя

Сообщения: 447
Город: Кропивницький
Пол: Муж
Возраст: 33
Зарегистрирован:12.10.2015
Цитата:
що колись вона розкатається


Є в мене один товариш. Його краля катає на алюкарбо шосері, в який вбухано купу сил для полегшення. Вона за мною не може тримати темп, не дивлячись на те, що співвідношення маси велосипеда до маси тіла в неї захмарно краще, ніж з моєю сталюкою, але вона не може за мною тримати навіть 28 км\год більше 4-5 хв, будучи серйозно закритою.
Так, вони її часто чекають, але все ж з досить частими тренуваннями 140 км за добу вона витримала якось, як - одному богу мабуть відомо, і то, не факт.

Я це все до чого плету: якшо хочете справді кудись далеко погнати, вкладайте не в велосипед, а в здоров"я, як мінімум у якісь спортивні штуки стосовно харчування і тренування з власною вагою, як мінімум бігати для дихалки, як максимум додавати зняття в залі на розвиток ніг. Здорова людина сильніша і повалить на важчому вєлі, людина ж зі слабким метаболізмом на достойно не поїде ні на якому. І справа геть зовсім не про спортивні досягнення.

_________________
2015' 4670-16' 4490 -17' 5445 -18' 5524 19' 7250 2020' 7601 км 2021' 3442км
Scott CX Comp '2012
Bianchi Celeste Puro 2002 8.42kg
Scott Araphahoe '1996


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 19:14 
Аватара пользователя

Сообщения: 2011
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 40
Зарегистрирован:01.10.2012
Роман Михайлюк писал(а):
З моїм ростом 184 можна катати і на 26, і на 29, а от жінка має 165см, було б дивно, щоб я їй найнер зібрав :D , а сам лишився на олдскульному 26. Так що поки що є, як є.

У дружини теж 700x35 :)

Порівнювати якісь умовні 1,8" з 2,2" - не дуже вдячна справа адже, для початку, потрібно знайти дві ідентичні хоча б за малюнком протектора, компаундом та вагою комплекти гуми (а, в ідеалі, одну й ту ж модель в обох розмірах, але однієї ваги) і покатати на них якусь більш-менш відчутну відстань.
Мені це здається дуже малореальним.

Роман Михайлюк писал(а):
А я питаю - чи є сенс для універсального велосипеда без претензій на агресивну їзду (асфальт, грунтовка) поставити ведучим більше по діаметру колесо, а спереду - менше і легше за рахунок меншої покрихи

Особисто я не бачу сенсу в таких збоченнях для матрасної їзди та сімейних прогулянок. Як і в зубастій гумі.

Чи то я не второпаю, але мені здається, що ви говорите якимись абстрактними термінами: 26", "найнер"... Що таке у вашому розумінні "найнер"? Куди ви відносите 700C? Бо 26х2.3" вийде за діаметром десь як 700х32-35. А діаметр ободів у найнера такий самий...
Загальний діаметр коліс, якщо що, компенсується трансмісією.

_________________
Urban ХтоЗнаШо


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 19:39 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
Алонсо, Алонсо. Ну при чому тут те, що хтось там за кимось на чомусь не вгнався) Ви ж розумієте, що можна привести мільйони подібних і не подібних прикладів. Жили б ми поруч - поганялися б, може, але поки теорія)

І я ж не казав, що всі сподівання тільки на облегшення байка... фізкультура і походи в Карпати само собою. Це само собою зрозуміло і тому не є цікавим для обговорення, більш цікаво, якщо будуть думки з якимсь науковим обгрунтуванням.

"Зубаста гума" - рівно настільки, щоб не буксанути в виїзді на дамбу чи по мокрій землі. Рокет рони, імхо - тут нормальний компроміс між півсліком (важким, на жаль, і легкопробивним. Або непробивним, але в 1кг (!!!) і справді зубастими покрихами. Я на півсліках багато років був, перейшов на грунтову гуму рокет-ронів і С-ворксів.)

Ладно, зайдемо з іншого боку. Чому значний процент болідів Формули-1 мали задні колеса істотно більші? Бувають ще однакові. І точно що - задні ніколи не менші за передні. Інженери там збоченці чи працюють інші фізичні закони?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 19:47 
Аватара пользователя

Сообщения: 447
Город: Кропивницький
Пол: Муж
Возраст: 33
Зарегистрирован:12.10.2015
Ну ви порівняли, формулу 1 і велосипеди. 800 сил і 250 ватт.
У різних діаметрів різний розмір плями контакту. Але це трошки некоректно говорити про самі колеса окремо від всієї конструкції. Існують же лоупро, ззаду 28 спереду 26, але ж зробили це не просто підкинувши колеса, для своїх цілей і з особливою гео під ті цілі.

_________________
2015' 4670-16' 4490 -17' 5445 -18' 5524 19' 7250 2020' 7601 км 2021' 3442км
Scott CX Comp '2012
Bianchi Celeste Puro 2002 8.42kg
Scott Araphahoe '1996


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 03.06.2020 20:49 

Сообщения: 104
Город: Ивано-Франківск
Пол: Муж
Зарегистрирован:01.03.2016
А в чому різниця ? Я її не бачу, серйозно. Двигло боліда надпотужне, але й роботу змушене робити колосальну. Я в тисячі раз слабший, але й роботи в тисячі раз менше. А загальна фізика процесу, можливо - однакова. Різниця , про яку я писав - що для байка небезпечний передній занос, тому перед ставлять зубастіший, чіпкіший. Але якщо цей фактор не враховувати? Ну не буде кобіта в поворотах землю коліном зачіпати, в усякому разі в цьому році точно)

Нє, я розумію, є ще підхід - став "як на заводі і нє сношай мозгі". Пост скорше для любітелей подумати, сподіваюся, на шкоду це нікому не піде :-)

Особисто в мене крутильний момент від Каяків на 26 (1,3" здається) геть розчарував, тому й лишилася предосторога до гуми малого діаметру


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 13, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.172s | 32 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'