| veliki.com.ua/news.php?action=view&cont_id=137 |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 31.10.2018 23:53 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
tifo писал(а):
Максим Козуб писал(а):
Забули про бастурму. Ми з дружиною не раз ходили (зокрема, по Аладаглару тиждень ходили, а ходили б і довше, якби не довелося достроково зійти з медичних причин) з нашою домашньою бастурмою.

Знову таки це погана похідна їжа бо води там половина все одно.
Це у Вас якась неправильна бастурма. Якщо цікаво, попрошу дружину розповісти, як вона сушить.
Цитата:
Але якщо брати походу з розрахунку на пару днів чи для розрізнаманітнення, то чому б ні.
Я ж сказав: ми ходили не "на пару днів". Повноцінна розкладка днів на десять у нас виходила по 440 грам на людину на день. Це вага _всього разом_, від м'яса до чаю й кави. І це розкладка, яка дозволяла мені нести в рюкзаку 25-27 кг через перевали сильно складніше карпатських, довгі курумники та інші ділянки з підвищеними витратами енергії, у каньйоні "77 бродів" заносити дружину на плечах через складні глибокі місця тощо.
Вложение:
DSC04567_70.jpg
DSC04567_70.jpg [ 961.72 КБ | Просмотров: 3222 ]
Вложение:
DSC04555_40.jpg
DSC04555_40.jpg [ 963.26 КБ | Просмотров: 3222 ]


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:02 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
Якщо хоча б раз в три дні цивілізація, та ще й їхати - взагалі нема питання як і що їсти. Ми так по Норвегії їздили - береш хоч консерву, хоч хліб.

Я зазвичай в поході варю тільки каву - решта заливається окропом. Тому харчі/їдло/хепі-елк (без термопакетів), у кожного бренду є свої вдали смаки.
Зручно - вже пофасовано, легко рахувати та планувати. Упаковка насправді важить не так багато.
Білки у вигляді якісних ковбаси та сиру, + комбінована (тобто суміш бжу) енергетична їжа: снікерси, шоколад, козинаки та ін.

Гаряча їжа зазвичай 2 рази на день, може бути пізній сніданок (ранком кава з сиром) + вечеря, або сніданок та пізній обід, або ще якось. Решта - перекуси.

440 гр. - мені цього замало. Хоча б 600, але в реалі може бути і більше

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:03 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Ну так то тушенка. Хоча й вона, як на мене, є повним недорозумінням. Було б там втрамбоване чисте м'ясо - ну ще якось, а там же третина в кращому випадку, ще й мокрого м'яса. До того ж зараз, коли в кожному задрипаному селі є магаз, а в ньому морожена курка, фарш чи навіть готові котлетки.

В мене в звіті про румунію ж була історія двох банок тушенки, які ми захавали, коли застрягли на ніч на 2к перевалі. Ті дві банки були куплені в дніпрі, проїхали тиждень нашими карпатами, потім поїхали до харкова, потім на поліську січ в рівне, де їх три дні тягали бусиком, потім львів, солотвіно та днів 5 румунією. Коли кожного дня того походу можна було купити реальне м'ясо чи хоча б ту ж банку тушенки. Але її притягли з дніпра, з запасом, що зайва залишилась, тягали увесь похід.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:06 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Максим Козуб писал(а):
Це у Вас якась неправильна бастурма. Якщо цікаво, попрошу дружину розповісти, як вона сушить.

Не треба, я не буду точно цього робити навіть якщо то реальна тема - бо ледащий.
Але й в магазі я таке не візьму глобально - бо не бачу сенсу. А от локально на пару днів добирати походу - постійно ніштяки беру різні, в тому числі й всіляке в'ялене м'ясо. Смачно.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:10 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Л.С. писал(а):
Я зазвичай в поході варю тільки каву - решта заливається окропом. Тому харчі/їдло/хепі-елк (без термопакетів), у кожного бренду є свої вдали смаки.
Зручно - вже пофасовано, легко рахувати та планувати. Упаковка насправді важить не так багато.
Білки у вигляді якісних ковбаси та сиру, + комбінована (тобто суміш бжу) енергетична їжа: снікерси, шоколад, козинаки та ін.

Гаряча їжа зазвичай 2 рази на день, може бути пізній сніданок (ранком кава з сиром) + вечеря, або сніданок та пізній обід, або ще якось. Решта - перекуси.

440 гр. - мені цього замало. Хоча б 600, але в реалі може бути і більше

Дивлячись 440гр чого. Одна банка тушенки важить майже вдвічі більше. А от 100гр сухого м'яса це вже забагато на одне рило. Додати до цього суху кашу та трохи жиру якогось та клитківки в вигляді висівок - абсолютно повноцінне харчування. Ніхера не смачне, так.

В автономки ще можна сухий протеїн брати. Я раніше брав, але я автономки не їзджу, а пішки майже не ходжу, білка й так надибаю.

Варити в поході в принципі ніфіга й не треба. Повноцінно харчуватись можна й без цього, а зі смачненьким можна потерпіти - але ж скільки проблем відпадає й зайвої ваги.

Всі ті їдли не беру в тому числі з-за того, що вони порційні, а я хз захочеться мені більше чи менше. Вранці формую пару порцій різних, плюс поряд кладу смакові додатки, приправи тощо - потім по бажанню необхідну кількість заварюю, додаю щось. Лежить в казані з пальником.


Последний раз редактировалось tifo 01.11.2018 00:19, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:18 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
tifo писал(а):
Дивлячись 440гр чого.


навіть якщо умовний снікерс - це десь 2500ккал - все одно дефіцит. Особливо якщо фігачити 10-12 годин на день.
а так буде менш 2000 (бо чистий цукор або білок - 400 ккал/100 гр)

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:24 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
Л.С. писал(а):
Я зазвичай в поході варю тільки каву - решта заливається окропом.
Так ми з дружиною теж в усіх своїх походах заливали, а не варили. Мівіна, мюслі тощо, плюс бастурма, сир-"косичка" тощо.
Цитата:
Зручно - вже пофасовано, легко рахувати та планувати.
Те, що сушили самостійно, теж розкладали на порції в тонких політиленових пакетиках.
Цитата:
+ комбінована (тобто суміш бжу) енергетична їжа: снікерси, шоколад, козинаки та ін.
Ми зазвичай робили свої енергетичні плитки з какао + горіхів + кураги тощо. За співвідношенням ваги та поживної цінності виходило ефективніше, ніж снікерси.
Цитата:
Гаряча їжа зазвичай 2 рази на день, може бути пізній сніданок (ранком кава з сиром) + вечеря, або сніданок та пізній обід, або ще якось.
У нас теж зазвичай гаряче було двічі на день: сніданок та вечеря. Вдень великий перекус + чай або кава. (Ну й по дорозі дрібні перекуси, залежно від поточного ходового навантаження.)
Цитата:
440 гр. - мені цього замало. Хоча б 600, але в реалі може бути і більше
Ну, якщо Ви ходите гірські "трійки" тощо, тоді, мабуть, так. Хоча знаю людей, які і у 3г чи 3п вкладуться у 500 г на день.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 00:32 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
ні, мені самому це робити ліньки

Максим Козуб писал(а):
Ну, якщо Ви ходите гірські "трійки" тощо, тоді, мабуть, так. Хоча знаю людей, які і у 3г чи 3п вкладуться у 500 г на день.

Зараз це частіше Карпати/Турція/ін, але 30-40+ км на день
До речі, у технічному поході затрати енергії можуть навіть менші бо більш повільний рух. Але може додатково зжирати енергію холод, висота та ін.

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 16:32 
Аватара пользователя

Сообщения: 1074
Изображения: 1
Город: Запоріжжя
Пол: Муж
Возраст: 47
Зарегистрирован:14.10.2010
Ото 13-го числа тільки повернувся з 9-тиденки по Горганам.
Йшли двійкою, товариш запропонував оці ото - сублімати. Раніше я їх не юзав. Взяли "Харчі" бо дешеві і вибір страв чималий, йдуть вже термопакетах.
Ну шо можу сказати - по смаку їсти можна. От тільки м'ясо завжди сухими несмачними грудками залишається. Вагова компонента, як велика перевага сумнівна - основну звичайної їжі я, зазвичай, несу у вигляді каш, макаронів, бобових - все це й так дегідроване природою. Сало й ковбаси, при повній автономці, на 9-тиденку обтяжують рюкзак десь на кілограм. С заходом бодай-би раз в село - на пів-кіла. А з урахуванням скільки коштує порція сублімату можно дозволити собі вельми непогане м'ясце і ковбаску. Атож легше, але не супер.
Дві, як на мене беззаперечні переваги - це швидкість приготування, і кількість витраченого для пригорування пального. Коли йде чоловік четверо-шестеро, то ці переваги нівелюються, але в двійці це дуже важливі фактори. Хто ходив по "мокрих" карпатах, знає наскільки довго і важко буває розпалювати і підтримувати ватру. Якщо йти з газом, то при приготуванні звичайної їжі думаю треба брати ще один балон, що збільшує вагу.
Висновок: похід 1-2 людини - сублімати наше всьо. 4 і більше людей - беріть звичайну туристську їжу і "нє є#ітє мазгі"....імхо.

_________________
TREK 8000 Custom


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 16:45 
Аватара пользователя

Сообщения: 9586
Изображения: 96
Город: Харків
Пол: Муж
Зарегистрирован:16.11.2011
Volod писал(а):
Сало й ковбаси, при повній автономці, на 9-тиденку обтяжують рюкзак десь на кілограм.


Таким "витратам пального" можна тільки позаздрити. Можливо я жеру забагато, але кіла ковбаси на дев'ять днів мені б не вистачило.

_________________
NO FAT NO PARTY


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 17:38 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
Ну якщо автономка, то тут нічого не поробиш. Тягти кілька кг ковбаси тупо анрил.
Якщо не автономка, то туристичне голодування ніяк інше, ніж дебілізмом, назвати не можу. Хз, вперто не можу зрозуміти навіщо жрати овсянку з ізюмом вранці та борщ чи кашу з банкою тушенки на десятьох ввечері, коли в магазині щодня можна купити те, що зробить харчування повноцінним.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 17:47 
Аватара пользователя

Сообщения: 4341
Город: Харків
Пол: Не указан
Возраст: 37
Зарегистрирован:01.03.2015
real SIMON писал(а):
Volod писал(а):
Сало й ковбаси, при повній автономці, на 9-тиденку обтяжують рюкзак десь на кілограм.


Таким "витратам пального" можна тільки позаздрити. Можливо я жеру забагато, але кіла ковбаси на дев'ять днів мені б не вистачило.

Ну то ж залежить від того для чого вона. В мене в походах часто ковбаса пропадає. Ну точніше не пропадає звичайно, я людина раціональна та всеядна, утилізую природнім шляхом в будь-якому випадку. Бо вона навіть не другорядною береться. Захотілось ковбаски - взяв, ще й велику тару бо дешевше :smile: , а коли її їсти хз. Вранці заряд творогу, без виключень. Ввечері обов'язково ще заряд білка нормальний. Жрати її замість творогу, м'яса чи яєць важкувато бо солона, жрати в додаток теж важко бо воно вже зайве. От і залишається вона лише на день з чайком попити. А потім за кілька днів чуєш, що вже є аромати, давишся. Інші лише перший день пригощаються, потім очкують їсти "несвіжу", слабаки :D


Последний раз редактировалось tifo 01.11.2018 17:55, всего редактировалось 3 раз(а).

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 17:51 
Аватара пользователя

Сообщения: 11242
Изображения: 0
Город: Izmail
Пол: Муж
Возраст: 39
Зарегистрирован:01.05.2015
что ты в том твороге волшебного находишь? Я аж Наскуса вспомнил.

_________________
Мой сарайчик
Вело-книжки на МЕГЕ, обновлено 05.12.18
Синглспид - это не моё. Там объедем, там обойдём, а там вообще грязно и противно: нечего там делать


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 01.11.2018 18:10 
Аватара пользователя

Сообщения: 9586
Изображения: 96
Город: Харків
Пол: Муж
Зарегистрирован:16.11.2011
tifo писал(а):
Ну то ж залежить від того для чого вона.


Мабуть, треба спитати у фахівця...

Изображение

_________________
NO FAT NO PARTY


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Питание для отдыха и походов
СообщениеДобавлено: 02.11.2018 14:54 
Аватара пользователя

Сообщения: 1074
Изображения: 1
Город: Запоріжжя
Пол: Муж
Возраст: 47
Зарегистрирован:14.10.2010
real SIMON писал(а):
Volod писал(а):
Сало й ковбаси, при повній автономці, на 9-тиденку обтяжують рюкзак десь на кілограм.


Таким "витратам пального" можна тільки позаздрити. Можливо я жеру забагато, але кіла ковбаси на дев'ять днів мені б не вистачило.


Ну тут в порівнянні з субліматами. Просто, якщо брати готові сублімовані страви, то там взагалі м'яса кіт насцяв. Стосовно кілограма м'ясного на 9 днів, то я 1,65 ростом. Дяді під 1,90 думаю, малувато буде, але такій людині і два кг різниці в рюкзаку норма.
Що до строку придатності ковбас на довгий строк - є хитрі нюанси зберігання, але вони загальновідомі - по перше треба брати ковбаси сиров'ялені та сирокопчені. Нажаль вартість такої ковбаси зара від 230 до 450 грн, але сублимати також не дешеві. По друге - забудьте про полеетиленинові пакети - якшо треба довго зберігати (любу ковбасу), її треба обернути в папір (я беру пергаментний папір для випічки), або більш суворий шлях - папір або тканина просякнута рапою (розчин повареної солі). Таку ковбасу, обернуту в папір, треба тримати там де вона "дихатиме" - в баклажці з купою дірок, або в котелку, або в боксі для їжі з кришкою з просверленими отворами, тощо. Як правило похід це весна, або осінь, коли прохолодненько; то навіть якщо ковбаса просто не в полеетилені вона пролежить 9 днів легко (ну не варьонка, звісно).
І ще одне, товариство, - сука, не беріть військовий сухпай - ця падла настіки важка, шо аж до землі пригинає. Шо завгодно, тіки не це :D :D :D

_________________
TREK 8000 Custom


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.220s | 32 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'