| Spelli велосипеды |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16, Bce  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Пару слов про "ашан"
СообщениеДобавлено: 11.08.2015 20:57 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Недавно понял на своей шкуре, что такое "ашан". Нет, это не горный велик на широкой резине, типа Giant'a моего сына :)
У родственников имел радость перебирать китайский вел под украинской торговой маркой Аrdis-Либідь. То, что с нормальным дорожником можно сделать за несколько часов, не удалось сделать и за неделю.

Изображение
В передней втулке "шарики" размерами от 4,6 до 4,9 мм не все круглые;
заменил насыпью 5 мм - встало без проблем.
Конус на педали без лысок и пазов под ключ - открутить не удалось.
Купил новые педали,- левая вкрутилась почти нормально, а правую с насилием самодельным ключём с плечем 70см еле смог, -похоже, что резбы в шатунах разного диаметра.
Зато узнал как устроена задняя втулка червячного типа; в задней втулке шарики круглые, сеператор убит по моей вине, - не пояснил сыну в какую сторону его ставить при сборке. Хочу заменить насыпью, но Д=5,5мм - попробуйте такие найти в сельской местности, а с собой только 5,0 и 6,0 были.
Я уж не говорю о гайках к которым ни один из имеющихся ключей, кроме разводных не подходит.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пару слов про "ашан"
СообщениеДобавлено: 11.08.2015 23:23 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
MWL писал(а):
Зато узнал как устроена задняя втулка червячного типа

До речі як Вам по відчуттям, "червячного гальма" як єдиного на прогулянковий, жіночий велосипед досить ?!

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пару слов про "ашан"
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 08:16 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Бегущая Черепаха писал(а):
До речі як Вам по відчуттям, "червячного гальма" як єдиного на прогулянковий, жіночий велосипед досить ?!


Призначення цього конкретного вела - полегшити пересування немолодим господарям в межах селища. Місцевість там рівна як стіл, згадав один ухил десь 5%-7%, де трохи пригальмовував. То при таких швидкостях і навантаженнях достатньо, але класична "торпедо" мені подобається набагато більше.

Коли перебирав втулку фото не зробив і зараз нашвидку креслень в іНеті не трапилось. Але там все грунтується на зчепленні конічних поверхонь, які до того ж мають насічки. Одна пара на робочий хід, одна на гальмування. Мені здається, що при сильному обертанні педалі назад такі гальма миттєво блокують колесо.
Перевірки не робив, якщо дуже треба, то при нагоді спробую :-P

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пару слов про "ашан"
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 09:23 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
MWL писал(а):
Бегущая Черепаха писал(а):
До речі як Вам по відчуттям, "червячного гальма" як єдиного на прогулянковий, жіночий велосипед досить ?!


Призначення цього конкретного вела - полегшити пересування немолодим господарям в межах селища. Місцевість там рівна як стіл, згадав один ухил десь 5%-7%, де трохи пригальмовував. То при таких швидкостях і навантаженнях достатньо, але класична "торпедо" мені подобається набагато більше.

Коли перебирав втулку фото не зробив і зараз нашвидку креслень в іНеті не трапилось. Але там все грунтується на зчепленні конічних поверхонь, які до того ж мають насічки. Одна пара на робочий хід, одна на гальмування. Мені здається, що при сильному обертанні педалі назад такі гальма миттєво блокують колесо.
Перевірки не робив, якщо дуже треба, то при нагоді спробую :-P

Та ні дякую, такого опису з головою :yes: Просто колись понабирали собі нових втулок Сакс, червячного типу, так і ніхто нормально не зробив ще на них велосипедів. В Кості зараз по-моєму один в експлуатацію пішов ... ось і цікавлюсь, чи можна собі планувати на них, щось серйозне будувати.Дякую!

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 09:54 
Аватара пользователя

Сообщения: 4621
Изображения: 0
Город: Зеленодольск
Пол: Муж
Возраст: 55
Зарегистрирован:08.07.2014
Бегущая Черепаха
Коля, я червячную втулку тестировал, тормоз схватывает сразу и тормозит как в планетарке - жостко.
Колесо при резком нажании блокируется, но легко привыкнуть и не доводить до этого.
Я всё детство откатал на торпедах, поэтому дозировать усилие абсолютно не проблема, тело реагирует быстрее чем успеваю подумать.
Мне понравилось, но за ресурс не подскажу, катал всего пару часов.
Хотя по нашему колхозу на них вполне успешно ездят, никто не жалуется.

_________________
Начало истории моих крокодилов здесь
Продолжение истории там >


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 12:11 

Сообщения: 5823
Изображения: 0
Город: Рівне
Пол: Муж
Зарегистрирован:08.06.2012
Микола, та нормально все з тими втулками. Проїхав правда поки не багато, десь біля 50 км. Тормоз... ну я практично не помітив, то б то все працює як слід, тому і не помітно :D
Правда основне переднє (звичка) але заднім іноді теж користуюсь. Ну протестив в першій поїздці :-P на рівні планєтаркі шимани трьошки.
0За експлуатацію казати не буду, бо ровер не для себе.

_________________
Дякуємо цьому дому, підемо до другого :)
Шукайте мене тут
Моя вєло хата


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 13:02 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Евгений76 писал(а):
Микола, та нормально все з тими втулками.
За експлуатацію казати не буду, бо ровер не для себе.

Ну то й добре.
Вона проста як двері, але оці насічки для підвищення тертя в процесі експлуатації повинні потроху зтиратись. Що натякає на регулярну заміну мастила, забрудненого часточками металу. Ну і поверхня тертя (і тепловідведення!) там в десяток раз менша ніж у "торпедо". Тому про затяжні спуски я б не думав.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 12.08.2015 23:56 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
:yes: зрозумів ! Дякую.

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 22.08.2015 21:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
До того, як придбав "туриста" катався я на велосипеді "Салют-С" 86 року виробництва. З 24" колесами ;) Батьки мені подарували його чи на д.н. чи на новий рік, не пам'ятаю. А коштував він тоді рівно 100 руб.
Салют живий і зараз. І практично повністю у рідній комплектації. (фото зроблю пізніше). Лише загублено захист ланцюга і тимчасово позичив підсідел та сідло на інші велосипеди; нижній місток був на контактній зварці, відірвався давно, притиснув болтом і накладкою. Ланцюг і зірочки мабуть треба поміняти. Неодноразово відзначали (і я сам і дружина) що він "важкий на ходу". Хоча десь у 18-19 років я на ньому подолав близько 75 км за раз. Хочу його зробити, щоб був вел для дружини і можна було виїзжать усією сім"єю. ( ↓ Теми про мій і "дитячі" веліки у підпису ↓) Велосипеди різні, як різні діаметри кіл і тренованість "наїздників", тому їздить всією компанією досить складно - часто доводиться чекати відстаючих тощо...

Прошу товариство вашої думки про шляхи окрокодилюваня цього двоколісного друга.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 22.08.2015 22:59 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
1) Залишить максимум заводської компелктації. Замінити зношені деталі, задню зірку на меншу. Перебрати, змазати, настроїти.
[+] велосипед зберігає свій вигляд, мінімальний бюджет, є ще запаси камер на 24".
[-] малі кола важче котять і розганяються, немає перемикання швидкостей, тож їхать в одній компанії велосипедів з "швидкостями" і з більшими колесами складно. Переднього гальма немає. Десь є рідний "допоміжний тормоз", але він малоефективний.

2) Подивившись приклади "Лісного Салюта" by Kisa та інші приклади форумних Салютів думаю, чи не перевести його на 26" колеса.
[+] колеса стануть ближчі до інших наших велосипедів. Легше буде розганятись і тримати більшу швидкість. Маю задне колесо 26" з планетаркою з євророзборки;
і ще кілька ободів (але вони на 36 спиць а радянські передні втулки всі, що мені траплялись на 32).
Можна поставить обідні гальма від "Туриста" або "Стартона"

[-] Треба знайти гуму 26" широною ~32 мм. Щось дуже дорога тільки трапилась.
Не ясно чи розігнуться задні пера без відривання/припаювання верхнього містка.
Доведеться підпилювати дропи. Шукати або передню втулку на 36 спиць, яку можна втиснуть у вилку Салюта, або обід на 32 сп.
Зменшення "грязьових" просвітів.

Хочеться обійтись без зварки/пайки бо 1- не маю навичок, 2- рідна фарба в непоганому стані а порошкового фарбування поки що не знайшов.

3) Компромісний: на рідних ободах і гумі, але таки втулить 3-шв планетарку.

Готовий вислухать поради і відповісти на питання, якщо щось забув. Фото, нажаль, лише мобілкою можу зробить і то завтра.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 22.08.2015 23:26 
Аватара пользователя

Сообщения: 4621
Изображения: 0
Город: Зеленодольск
Пол: Муж
Возраст: 55
Зарегистрирован:08.07.2014
MWL
Втулки алюминиевых передних советских колес 533*37 (это как раз Салют) имеют 36 спиц и формально имеют размер 24 дюйма - на самом деле это 25 конечно :smile:
Я с этим сталкивался (в конце сообщения есть) viewtopic.php?f=31&t=210862&start=765#p1477636

Разогнуть дропы можно руками.
И зачем вы их пилить хотите?

_________________
Начало истории моих крокодилов здесь
Продолжение истории там >


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 22.08.2015 23:43 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Пафнутий писал(а):
Втулки алюминиевых передних советских колес 533*37 (это как раз Салют) имеют 36 спиц.
Разогнуть дропы можно руками. И зачем вы их пилить хотите?

Павел, Вы меня ошарашили :wink: взял фонарь, сходил в сарай. Действительно 36 спиц, одна проблемка отпала. Дропы пилил в вилке туриста, ибо у китайской втулки ось толще, чем у советской. Думал, что с планетаркой так же будет. Завтра уже возьму штанген - перемеряю.
А Вы почему на Таир поставили высокую вилку, в смысле - передний тормоз не нужен?

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 23.08.2015 00:27 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
MWL, якщо велосипед робиться для батьків то варто зберігати заводські пропорції і т.д. Це дешево надійно і практично !!! А всі решта "виглуплювання" на базі тих "Салютів" і т.д. то виключно творчий процес ...

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 23.08.2015 00:35 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Хочу його зробити, щоб був вел для дружини (або доньки - хто більше вподобає) і можна було виїзжать усією сім'єю. Велосипеди різні, як різні діаметри кіл і тренованість "наїздників", тому їздить всією компанією досить складно - часто доводиться чекати відстаючих тощо...
Тато вже в такому віці, що про веліки й не думає. Для тещі й тестя зробив як міг той "ашан" Либідь, що вище згадував.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: <Турист> 93 р.в. та інші ...
СообщениеДобавлено: 23.08.2015 10:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 4621
Изображения: 0
Город: Зеленодольск
Пол: Муж
Возраст: 55
Зарегистрирован:08.07.2014
MWL писал(а):
А Вы почему на Таир поставили высокую вилку, в смысле - передний тормоз не нужен?

Хромолевая вилка на 26-е колесо уже была и я предположил, что с более длинной вилкой ехать будет приятнее, исчезнет некая суетливость складного велосипеда.
Так и оказалось, наклон подседельной трубы стал почти как у Минска, 69 градусов.
На стоковом Таире 72 градуса, разница вроде небольшая.
Зато выбег вилки теперь 90 мм, это обеспечило хорошую курсовую устойчивость, что для плохо катающейся супруги очень полезно.
А передняя барабанная тормозная втулка есть, просто пока не ставлю.
Не нашел нормального кронштейна на вилку, да и квалификация водителя пока не позволяет ездить с двумя тормозами :D

_________________
Начало истории моих крокодилов здесь
Продолжение истории там >


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.170s | 29 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'