| Электровелосипеды бесплатная доставка |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7, Bce  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 00:20 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
Щось скучно стало на форумі ... Розумію, що літо, спека, всі катають, переважна більшість проектів вже давно завершена, а з новими і поспішати ні куди. Прогресу "ноль" хтось відточує майстерність, а хтось крутить свій перший, але для форума вже 859 Старт Шосе :sad: скукАтаааа !
АПну давно обговорювану тему, дерев'яних ободів з ВЕЛИКОЮ надією, на подальший практичний її розвиток ... ну, а що ?! :smile: Ми ще пару років тому фантазували на тему цировок, а зараз мало, що не на конвеєрну основу поставили, те ж саме з дерев'яними крилами і гріпсами було та і іншими здавалось не досяжними для домашніх умов технологіями.
Не знаю, як там справи в власників дерев'яних рулів, а за гріпси і крила я можу сказати точно, що зарекомендували вони себе досить гарно і тримаються як естетично так і практично :yes: І "плюсів" в цих елементів, на сьогоднішній день, я бачу більше ніж "мінусів" :yes:
Ясно, що "дерев'яна тема" це прерогатива велосипедів "вихідного дня", але ж це гарно і при правильній подачі круто :D :cool:
Одним словом, я підписуюсь на роль "піддослідного", в тест-драйві дерев'яних ободів. :roll:
З свого боку, можу взяти на себе місію по доводженні дерев'яного обода - всякі там скловолоконні, чи карбонові вставки і т.д., але ось столярку хотів би доручити нашим профікам.
Різного роду скептики і спАртсмЄни - проходимо мимо, тема однозначно не ваша ... сам все усвідомлю і бла-бла. Також забігаючи на перед хочу сказати, що дерев'яні обода це не тільки з.ч. чи аксесуар для проектів в стилі "флінстоуни" , на цьому прекрасно скручуються трошки сучасніші апарати, родом із "БайкПорну" :roll:
Изображение

________________________________
Маю пару "піратських" фоток, з виробництва дерев'яних ободів італійської кантори Cerchio Chisalo, надіюсь що вони надихнуть і підскажуть правельний напрямок.
Перепрошую за те, що деякі фотки приходилось "скріншотити", бо я по іншому не знав як їх можна офіційно вкрасти :D
Як видно по фоткам, обода вирізаються з цільного, клеєного, вроді букового щита. Не гнуті як ми десь в темі собі думали ! Ця інфа мені здається значно спрощує і удешевлює їх виготовлення.
Єдину проблему яку я бачу, це довгі ніпеля спиць :shock: :facepalm: Все решта ніби можна зробити ? Чи я чогось не розумію ? "Папи Карли" ваша думка ...


Вложения:
обода1.jpg
обода1.jpg [ 53.06 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода2.jpg
обода2.jpg [ 71.43 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода3.jpg
обода3.jpg [ 63.12 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода4.jpg
обода4.jpg [ 66.22 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода5.jpg
обода5.jpg [ 87.29 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода 7.jpg
обода 7.jpg [ 134.51 КБ | Просмотров: 2075 ]
обода 8.jpg
обода 8.jpg [ 121.3 КБ | Просмотров: 2075 ]


_________________
ИзображениеBeerBike&Co
Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 09:14 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Цікава тема!
Висловлю своє ІМХО, якщо помиляюсь, не сильно бийте ;)
Усі ми знаємо основне призначення і властивості колеса :D внаслідок цього воно повинно бути симетричним відносно повороту. На відміну від металу, дерево має значну міцність вздож волокон і набагато менщу - впоперек. Ті (меблеві) дерев'яні щити, які доводилось бачити, склеєні із паралельних заготовок, тому вирізаний з них обід повинен рано чи пізно зламатись (розколотись, тріснути) по лінії паралельній до волокон. Для подолання цієї проблеми у давні часи придумали фанеру, яка має рівномірні властивості за рахунок шарів шпону в перпендикулярних напрямках. Вирізать із товстої фанери обід можливо, але навряд чи він задовольнить механічні і естетичні вимоги крокодиловодів. :roll:
Якщо звернути увагу на фото (обід 7) де видно поперчний переріз, то спадає на думку кільцева заготовка, склеєна з багатьох гнутих ламелей (вузьких смужок дерева). Ну і подальша обробка з допомогою столярного фрезера, бо навряд чи є загальнодоступними токарні верстати під такий діаметр :smile:

P.S. майже по темі http://thecontaminated.com/making-of-wooden-bike/

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Последний раз редактировалось MWL 18.08.2015 09:32, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 09:32 

Сообщения: 5823
Изображения: 0
Город: Рівне
Пол: Муж
Зарегистрирован:08.06.2012
Ну що сказати... ти став на слизьку стежинку, так і Панда ровер раніше за мене збереш. До справи, якщо робити зі щита, то він має бути хітро склеєний. Анізотропію ніхто не відміняв. Більш перспективно гнути. Ніпеля можна звичайні, тільки ставити жестяні стакани, типу стартоновських під трубки.

_________________
Дякуємо цьому дому, підемо до другого :)
Шукайте мене тут
Моя вєло хата


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 09:51 
Аватара пользователя

Сообщения: 9586
Изображения: 96
Город: Харків
Пол: Муж
Зарегистрирован:16.11.2011
Дерев'яні колеса - класичне рішення. Такий собі карбон початку минулого сторіччя. Так робили не тільки велосипедні, а й автомобільні колеса. Наскільки мені відомо, обідній робляться шляхом згинання линійної заготівлі по спеціальній технології за допомогою пари або аміачного розчину. Колеса на фото хворої конструкції - для кращої роботи італійці додали карбонову деталь (вони вже не є дерев'яні, а скоріш композитні). А взагалі, було б цікаво зібрати ретро апарат на таких колесах.

_________________
NO FAT NO PARTY


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 10:27 
Аватара пользователя

Сообщения: 1099
Город: Бердянск
Пол: Муж
Возраст: 40
Зарегистрирован:07.08.2013
Бегущая Черепаха лучше как написал Евгений76 займись пандой-ровером :)

_________________
Ищу манетки В-552 и передний переключатель В-551
манетки https://pp.vk.me/c317027/v317027007/1d79/yxEeI-nPRp8.jpg
переключатель https://pp.vk.me/c309621/v309621506/484c/E00xL3MmrSg.jpg


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 10:34 
Аватара пользователя

Сообщения: 1421
Изображения: 215
Город: Киев
Пол: Муж
Возраст: 52
Зарегистрирован:09.05.2015
Бегущая Черепаха
Коля, тема - бімба! чим шукати вбиті чайки, я б собі такі поставив )))

_________________
Нема грошей - нема ̶к̶о̶х̶а̶н̶н̶я̶ натхнення


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 11:11 
Аватара пользователя

Сообщения: 47
Город: Донецк
Пол: Муж
Возраст: 34
Зарегистрирован:29.07.2015
Если бы делал я, то смотрел бы больше в сторону косякового колеса:
Изображение
Внутренний диаметр только обработать нужно, чтоб был не многоугольник а круг. А по бокам уже можно и кольцо фанеры для бортиков, да и прочности.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 13:38 
Аватара пользователя

Сообщения: 9155
Город: Москва
Пол: Муж
Возраст: 49
Зарегистрирован:07.02.2014
Могу с уверенностью сказать, что деревянные рули ведут себя хорошо и замечаний не имеют. Я тоже готов к тесту ободов из дерева))

_________________
Старт Шоссе 1985 год
фестивальный велосипед с настроением

Спорт 1975 года дилемма
концепции)

Велосипеды для семьи 25
шт


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 13:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 6025
Город: UA
Пол: Муж
Зарегистрирован:23.05.2013
Karmin
У такого колеса ось стоит на спицах, а у велосипедного — висит.

_________________
«Конструкция вдесятеро важнее материала.» andr


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 14:06 
Аватара пользователя

Сообщения: 47
Город: Донецк
Пол: Муж
Возраст: 34
Зарегистрирован:29.07.2015
Kirill Yevtushenko
На сжатие тоже должно хорошо работать, каждая часть будет вкилиниваться между соседними брусочками. Естественно между собой тоже нужно хорошо скреплять. Это конечно все равно все в теории.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 17:37 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
MWL писал(а):
Усі ми знаємо основне призначення і властивості колеса :D внаслідок цього воно повинно бути симетричним відносно повороту. На відміну від металу, дерево має значну міцність вздож волокон і набагато менщу - впоперек. Ті (меблеві) дерев'яні щити, які доводилось бачити, склеєні із паралельних заготовок, тому вирізаний з них обід повинен рано чи пізно зламатись (розколотись, тріснути) по лінії паралельній до волокон. Для подолання цієї проблеми у давні часи придумали фанеру, яка має рівномірні властивості за рахунок шарів шпону в перпендикулярних напрямках. Вирізать із товстої фанери обід можливо, але навряд чи він задовольнить механічні і естетичні вимоги крокодиловодів. :roll:
Якщо звернути увагу на фото (обід 7) де видно поперечний переріз, то спадає на думку кільцева заготовка, склеєна з багатьох гнутих ламелей (вузьких смужок дерева). Ну і подальша обробка з допомогою столярного фрезера, бо навряд чи є загальнодоступними токарні верстати під такий діаметр :smile:

Ось і я так думаю :yes: А тут виходить, якщо дивитись на фотку ободу в розрізі, що це та ж фанера тільки в профіль :pardon:
Напрошується висновок, що таки ободи набрані з ламелей ?! З цих ?! :roll:
Так для чого вони тоді щити дзюравлять ?! :D
Вложение:
обода 10.jpg
обода 10.jpg [ 67.5 КБ | Просмотров: 1860 ]

Вложение:
обода 9.jpg
обода 9.jpg [ 87.73 КБ | Просмотров: 1860 ]

До речі вирізати з фанери то ідея :yes: З неї можна ляльку зробити, але товщина :sad: Хіба буває фанера 25 мм ?!
real SIMON писал(а):
Дерев'яні колеса - класичне рішення. Такий собі карбон початку минулого сторіччя. Так робили не тільки велосипедні, а й автомобільні колеса. Наскільки мені відомо, обідній робляться шляхом згинання линійної заготівлі по спеціальній технології за допомогою пари або аміачного розчину. Колеса на фото хворої конструкції - для кращої роботи італійці додали карбонову деталь (вони вже не є дерев'яні, а скоріш композитні). А взагалі, було б цікаво зібрати ретро апарат на таких колесах.

:yes:
В мене просто нав'язлива ідея мати дерев'яні обода :D Але однозначно збирати на них "глухе ретро" я б не став, ну маю на увазі велосипед початку минулого століття, а ось таке, запросто :yes:
Изображение

А це, що італьяшки об'єднали дерево з карбоном мені особисто навіть дуже подобається, але в них по моєму карбонова вставка тільки в цій моделі обода, всі решта йдуть без карбону, чи це опція ? Щось ще поки не вникав.
Вложение:
обода 11.jpg
обода 11.jpg [ 164.14 КБ | Просмотров: 1860 ]

Евгений76, denis_ber дерев'яні обода це вишукано і цікаво, а бамбуковий велосипед це фігня повна :facepalm: Я також поважаю роботу майстрів, які будують дерев'яні велосипеди, але не захоплююсь ними, нууууу ні на краплю :no:
Karmin писал(а):
Если бы делал я, то смотрел бы больше в сторону косякового колеса:

Косякове колесо :D , звучить прікольно :yes: , але ця конструкція не прижилась в велосипедах, а значить вона не досконала, перепровіряти на своєму досвіді не думаю, що варто.

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 17:59 
Аватара пользователя

Сообщения: 47
Город: Донецк
Пол: Муж
Возраст: 34
Зарегистрирован:29.07.2015
Цитата:
Хіба буває фанера 25 мм ?!

Наче як до 40 мм буває, але ж потрібно шукати вологостійку.
Цитата:
конструкція не прижилась в велосипедах

Хто-зна чому, але ж на конних візках і такі стояли. А там навантаження великі.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 18:18 
Аватара пользователя

Сообщения: 10825
Город: Львів
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:13.03.2013
Грга Питич писал(а):
Бегущая Черепаха
Коля, тема - бімба! чим шукати вбиті чайки, я б собі такі поставив )))

Ти бачив скільки вони коштують ?! ... вагон "чайок" :eek:
Karmin писал(а):
Цитата:
Хіба буває фанера 25 мм ?!

Наче як до 40 мм буває, але ж потрібно шукати вологостійку.

О це гарна новина :yes: Треба подумати в цьому напрямку, тим більше, що зараз лазерна порізка по дереву це не проблема.

_________________
ИзображениеBeerBike&Co


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 18:27 
Аватара пользователя

Сообщения: 47
Город: Донецк
Пол: Муж
Возраст: 34
Зарегистрирован:29.07.2015
Цитата:
лазерна порізка по дереву

Фрезер с кронштейном подешевле будет :wink: форма-то простая.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Дерев'яні обода
СообщениеДобавлено: 18.08.2015 18:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 1061
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 50
Зарегистрирован:16.06.2012
Бегущая Черепаха писал(а):
Цитата:
Хіба буває фанера 25 мм ?!
Наче як до 40 мм буває, але ж потрібно шукати вологостійку.

О це гарна новина :yes: Треба подумати в цьому напрямку, тим більше, що зараз лазерна порізка по дереву це не проблема.

Коля, це ти кудись в дуже високі технології. Дерев"яні обода давній винахід, лазерів тоді точно не було :lol:
Поширена фанера 10-12 мм. Самостійно зробити переклей з 2-3 шарів не проблема. Замість пресу хоч мішки з піском.

_________________
Нужна помощь больным детям!!


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.231s | 34 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'