Новые фонари! "Первый Фонарик"-ВСЕ ГОРОДА УКРАИНЫ!

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Львівський ровер В-22 з Рівного
СообщениеДобавлено: 03.12.2015 03:19 

kisa :D про мої шильдики ведіть хронологію поки я живий, щоб потім внуки не мучались :D
Інструментальне підприємство "Метал" яке існувало з 1919 року. Першою продукцією якого в 1920 році були пилорами згодом їх змінили вози і с/г машини. В довоєнному(на той момент Польському) Львові тут знаходилась одна з декількох веломайстерень ... більше інфи я не нарив :sad: хоча цей період мене цікавить най більше. Будєм іскать (с).
З 1958 року завод налагоджує виробництво кузовів для автопричепів та автолавок. В 1959 році ХХІ зїздом КПРС був встановлений 7-ми річний план з модернізації народного господарства. Завод перепрофільовують для випуску велосипедів і легкої мототехніки і переіменовують в Львівський велосипедний завод (ЛВЗ), що працює на привезеному Харківському обладнані (!) Одночасно завод почав розробляти свої прототипи мототехніки і був переіменований в Львівський веломотозавод (ЛМЗ), в 1962 році прототипи пішли в серію... пропрацював завод до 1998 року.
Не все, що знайшов сформулював в текст вище, так як йдуть розбіжності в різних джерелах.
По шильдам і назвам мені видається там сумбур в проміжку між 1958-1965 роки (якраз та ударна семирічка). Ну це ніби пояснює наявність з.ч. з маркуванням ХВЗ і ідентичність моделей.Правельна хронологія в назвах мені видається така: ЛЗМ,ЛВЗ,ЛМЗ.
фото заводу з польського сайту :D
Lwowska Fabryka Rowerów w 1959. Zdjęcie dokumentuje wzrost produkcji przed XXI zjazdem KPZR. Fabryka podupadła po rozpadzie Związku Radzieckiego
Изображение

Последний раз редактировалось Бегущая Черепаха 05.12.2015 03:17, всего редактировалось 1 раз.

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 09:30 

Здається, Олегу знов доведеться переіменовувати тему. Що на кшталт "Енциклопедія Львівських роверів і заводів" :D

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 11:31 

Бегущая Черепаха
:good: :Bravo: :good: :Bravo: :good:
Там взагалі з назвами, як мені здається плутанина... :cry:
В 1958 році поряд з "ЛВЗ" зустрічається назва "Львівський завод з дипломом 2-го ступеня", 1959 році - це виключно "ЛВЗ", в 1960 році можна зустріти назву "Львівський завод "Метал" (навіть був свій логотип в офіційних документах, проте техніка комплектувалася шильдиком "ЛВЗ"), в кінці 1961 році з’являється назва "ЛЗМ" (в офіційних документах), проте техніка комплектувалася шильдиком "ЛВЗ", як мінімум до початку 1963 року. Я не впевнений, що в 1965 році була назва "ЛВЗ", ну точніше на продукції з моторами її точно не було, а на велосипедах ще могла бути, в 1966 році - тільки "ЛЗМ"... Назва підприємства "ЛЗМ" ще поіснувала до 1969 року і почався черговий ребрендинг, а в 1970 році завод остаточно перейшов на бренд "ЛМЗ".
До того ж продукція Львівського заводу й справді мала деталі з клеймом Харківського велосипедного заводу (різні варіації "ХВЗ" та "Харьков"), проте вони з’явилася тільки після того, як було передано з ХВЗ частину обладнання, тобто починаючи з 1958 року...
Изображение
На фото задня втулка з В-902 (1963 року випуску)
...а клеймо, що на нижньому фото, на велосипедах виробництва ХВЗ навіть не зустрічається! :shock:
Изображение
На фото задня втулка з В-902 (1960 року випуску)

История моделей ХВЗ, ММВЗ, ЛВЗ, ЗИФ, ШВМЗ, АМЗ, СВЗ и многое другие.

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 20:19 

Изображения: 45
Микола, :good: :good: :good:
Бентежить тільки одна цифпа "1958" (а не 1948 має бути??? :oops: ). Так - у мене валяється вел ЛВЗ В-22 1949р. (ще з ХВЗшных ранніх комплектів, без чашок в рульовій) :yes:

shoppage  personalpage P Персональный альбом  

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 20:23 

Изображения: 0
Влад К писал(а):
... без чашок в рульовій) :yes:

А можна фото цього момента, це типу інтегрована рульова?
Просто не знав, що у нас так робили, думав, що подібне на класиці залишилось в 19 ст.

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 20:51 

Євген, він зроблений за принципом В-14, В-17 - такий-же рульовий стакан, верх зрізаний пір'я. Спробую, по можливості сфоткати, закопаний глибоко. :facepalm:

СообщениеДобавлено: 03.12.2015 23:25 

Влад К писал(а):
Микола, :good: :good: :good:
Бентежить тільки одна цифпа "1958" (а не 1948 має бути??? :oops: ). Так - у мене валяється вел ЛВЗ В-22 1949р. (ще з ХВЗшных ранніх комплектів, без чашок в рульовій) :yes:

Та ніби 1958 :pardon:
Може разом з обладнанням ХВЗ до Львова, в угоду "семилітці", прибули рами-заготовки ?! Які вже у Львові стали велосипедами ?!
Я ще тему ЛМЗ постараюсь, дослідити :yes:

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 04.12.2015 05:06 

Все вірно! :yes: Саме так: у Львів прибуло обладнання і комплекти-заготовки - ХВЗшные В-22 (але тільки в 48 році -у всякому разі так в ХВЗшных паперах написано), де їх спочатку лише збирали зі своєю эмблемкой і в своєму декором, а потім і на місці стали частково робити (до 55 роки, на мою :oops: ), а з 56г. вже пішла повністю своя модель В-25 на 28" колесах.
PS. От би Вам, Миколо, зробити тему по Львівському ВЗ, на подобу тієї, що Ігор зробив за ЗиФу.... :wink:

СообщениеДобавлено: 04.12.2015 09:47 

Изображения: 13
Влад К писал(а):
PS. От би Вам, Миколо, зробити тему по Львівському ВЗ, на подобу тієї, що Ігор зробив за ЗиФу.... :wink:

:D Мы уже все вместе прямо здесь такую сделали :lol: В этом вопросе нужна не столько географическая привязка автора к месту расположения завода, сколько увлечение конкретной маркой, некоторый фанатизм.

СообщениеДобавлено: 04.12.2015 11:09 

Історія Львівського велосипедного заводу, звичайно тема дуже цікава і потрібна, проте складна. Інформації про велосипеди замало (але про агрегати з моторами цього заводу інформації більш-менш достатньо, є форуми фанів техніки ЛВЗ/ЛЗМ/ЛМЗ, особливо це стовується "В-902", ну і моделей "Верховина", "Львів’яночка"... проте про велосипеди там щось знайти складно). До того ж, в мене складається враження, що після 1963 1960 року у Львові велосипед був побічним продуктом виробництва і до 1990-х років вони взагалі випускали велосипеди, бо їх змушувала радянська влада. Для прикладу Московський завод ім. Лихачова ("ЗИЛ"), робив холодильники, радіоапаратуру, тощо... :facepalm:
kisa писал(а):
В этом вопросе нужна не столько географическая привязка автора к месту расположения завода, сколько увлечение конкретной маркой, некоторый фанатизм.

Цілком природно, що мій улюблений велозавод - "ХВЗ"! :wink:
Но как же хорошо мне живется в Пензе!!! :D
А да канца года яшчэ і ў Мінску пасялюся. Буду жыць у двух месцах! :twisted:
Рыхтую матэрыялы для тэмы "Эволюция велосипедов Минского мотоциклетно-велосипедного завода" :wink:

Але прив’язка до міста має свій "плюс" в тому, що є можливість відвідати якийсь місцевий архівний фонд.
Влад К писал(а):
Саме так: у Львів прибуло обладнання і комплекти-заготовки - ХВЗшные В-22 (але тільки в 48 році -у всякому разі так в ХВЗшных паперах написано), де їх спочатку лише збирали зі своєю эмблемкой і в своєму декором, а потім і на місці стали частково робити (до 55 роки, на мою :oops: ), а з 56г. вже пішла повністю своя модель В-25 на 28" колесах.

Т.е. получается, что в 1947 году, ХВЗ сам только начал восстанавливать производство после войны, а в 1948 уже отправляет часть своего оборудования (а не только документацию по моделям В-14 и В-22) во Львов?! Потом это повторяется в 1957 году, когда на ЛВЗ открывается линия по производству "В-902"?
Интересно, чего тогда ЛВЗ не начал выпускать в 1951 году модель В-110 "Прогресс"?
Неужели из-за небезызвестных исторических событий, что ли?!? :wink:

История моделей ХВЗ, ММВЗ, ЛВЗ, ЗИФ, ШВМЗ, АМЗ, СВЗ и многое другие.

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 04.12.2015 20:08 

kisa писал(а):
Влад К писал(а):

:D Мы уже все вместе прямо здесь такую сделали :lol: В этом вопросе нужна не столько географическая привязка автора к месту расположения завода, сколько увлечение конкретной маркой, некоторый фанатизм.

Ну тогда,Костя, на мой взгляд, надо систематизировать данные в первом посте, по аналогии с "ХВЗ" и "Пензе", а там глядишь Игорь и с "Минском" подтянется. :wink:

СообщениеДобавлено: 04.12.2015 22:05 

Изображения: 13
:D :yes: Ага, только сначала Олег это всё увидит, и поотрывает нам всем что-нибудб нужное

СообщениеДобавлено: 05.12.2015 00:06 

Та нормально все нічого Олег нам не повідриває ;) Не дістане :-P
Ми взагалі своїми ''копаннями'' йому життя полегшуємо, ну принаймі легалізовуємо ХВЗ запчастини на ''Львів'янці''.
Щодо доцільності окремої теми, я поки сумніваюсь, так як інформації дуже мало, а ця що є досить суперечлива.
Я сьогоднішніх пів вечора, чесно провів в пошуку інформації, почав від зворотнього з старих польських карт і т.д. Поки ''0'' :( Шукав, що було до того як ЛВЗ став ЛВЗ ...
А згідно оформлення паспортів до веломото техніки виходить:
"ЛВЗ" Львовский Велосипедный Завод 1959г.
Львовский завод "Металл" 1960г.
"ЛЗМ" Львовский Завод Мотовелосипедов 1962г.

:D Ну, а всі ми його знаємо як ЛМЗ Львівський Мото Завод ... а, що ще було до того ого-го :facepalm:
а ЛМЗ з 1968 року.

Последний раз редактировалось Бегущая Черепаха 05.12.2015 23:40, всего редактировалось 3 раз(а).

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 05.12.2015 02:58 

А ось тут рекламка-пропаганда датована січнем 1946 року http://www.lvivcenter.org/uk/uvd/record/?vd_movieid=387
На кадрах велосипед не дуже схожий на продукцію ЛВЗ, та і текст смішний :D тому не думаю, що вона варта історичної уваги, але символічно :yes:

shoppage  personalpage P  

СообщениеДобавлено: 05.12.2015 12:15 

Gosha Mst писал(а):
Т.е. получается, что в 1947 году, ХВЗ сам только начал восстанавливать производство после войны, а в 1948 уже отправляет часть своего оборудования (а не только документацию по моделям В-14 и В-22) во Львов?!

Игорь, а вот про В-14 - ИНТЕРЕСНО, Вы где нашли? Есть какая-нибудь ссыль? :roll: