ХарківТурист тепер у Телеграмі, долучайся!

| dorozhnik comfort male ph |

Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 07.05.2018 22:00 

Сообщения: 71
Город: Zavtrashniy den
Пол: Не указан
Возраст: 30
Зарегистрирован:01.05.2018
А если ветер с Роттердама будет дуть то это ж капец какой дорогой ветер будет. :facepalm:


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 03.01.2019 23:09 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Цитата:
Julia Burlachenko
Якщо збудують Воловецьку вітроелектростанцію - зимового туризму на Боржаві більше не буде.
Шматок льоду 200 гр при падінні з вітряка має достатню енергію, щоб нанести смертельну травму.
З лопатей і гондоли падають уламки льоду вагою до 5 кг!
Якщо вітротурбіна працює, то радіус розльоту уламків - до 350 метрів!
Протягом більшої частини зими на Боржаві спостерігаються умови,спрятливі для обледеніння.


Бвльше інформаціїї за посиланням:
https://www.facebook.com/notes/%D0%B2%D ... __tn__=H-R

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 26.01.2019 10:25 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Изображение

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 16:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Julia Burlachenko
https://www.facebook.com/julia.burlache ... 9986262265
Повернулась зі слухань по ВЕС на Боржаві, які проходили на Закарпатті. Чесно кажучи, я вже не можу писати про Боржаву. Відкладу це на потім. Напишу краще про людей.
За півтора роки, що я вже у цій темі, у мене з’явилась маса нових знайомих, і всі вони – дуже класні люди. У Воловці та інших селах, де ми побували за ці два дні, зустрічі з цими людьми, більшість з яких я не знала або знала лише по фейсбуку, були як короткі спалахи теплого світла. Посеред усього цього двіжняку з переїздами, розмовами, питаннями логістики і поселення (по ходу ми забули одного з активістів у Воловці!) ми не мали часу нормально поспілкуватись, але я постійно відчувала, що я серед своїх.
Жителі Пилипця і Сваляви потурбувались про те, щоб нам було де переночувати і на чому доїхати. Ми завжди були зігріті, нагодовані і напоєні смачною кавою, яку нам готували у будь-який час доби, терпляче підлаштовуючись під наш скажений графік. Ніхто не взяв з нас ні копійки! Це просто фантастика.
У процесі поїздки мій організм увімкнув захисні механізми у вигляді лютого пофігізму, і тому я досить спокійно реагувала на увесь цей треш. Коли хтось із колективу авторів звіту ніс повну ахінєю, мені було просто смішно, коли якийсь хлопчик, що також їздив на всі слухання (здається, його звуть Олександр), сказав, що ми всі проплачені, я розуміла, що він просто намагається нас спровокувати; коли голова однієї з сільрад перебивала наших екологів і у них забирали мікрофон, я тішилась, що ми це фіксуємо на відео і потім подамо на Департамент до суду за порушення процедури громадських слухань. Натомість я бачила багато позитиву. Місцеві жителі в усіх тих селах, де ми були – цілком адекватні люди. Дехто з них навіть прочитав той звіт на 1972 сторінках! Нам не давали слова, але місцеві самі поставили найбільш незручні запитання – про вплив на грунти, воду, про демонтаж ВЕС через 25 років і багато іншого. І я не згодна з тими, хто каже, що люди там нерозумні і тому підтримують ВЕС. Погодьтесь, що коли професори з університетів розповідають вам, що все буде добре, а забудовник обіцяє якісь «соцпакети», то важко у це не повірити!
Я хочу розказати про всіх, з ким я познайомилась, бо вони реально круті, я не літератор і дуже шкодую, що не можу підібрати найкращі слова, щоб передати, як я ними захоплююсь. Можливо, коли все це закінчиться, ми придумаємо якийсь цікавий проект, щоб розказати про все це, не знаю, чи вийде, але хочу. Але я просто наведу один приклад. Ми шукали оператора для відеофіксації слухань, і у нас з’явився Руслан. Він не знав у деталях, що відбувається, а зреагував просто на новину, що хтось збирається забудувати високогірну полонину. Звичайно ж він приїхав як волонтер. Лише зустрівшись з ним, я зрозуміла, що ми отримали у команду професійного військового кореспондента, автора документальних фільмів, який пройшов Іловайськ і Широкіне. Щоб зрозуміти, які люди виступають за збереження Боржави, знайдіть 15 хвилин і просто подивіться один з його фільмів (дам посилання у коменті). Я ніколи не забуду вечір, коли ми переглядали його фото з війни, і його коментарі.
Після останніх слухань у Неліпіно поблизу Сваляви ми з Русланом затримались, щоб переписати відео. Професор Поп з Ужгорода підійшов і почав бубніти нам у спину щось типу «врєдітєлі» і «проплачені». Руслан відповів йому, що поки він і його друзі воювали на сході, вони розпродали гори! Так, він підвищив голос, і представник інвестора, що стояв поруч, сказав «ну это уже не конструктивно». (До речі, пан Лоїк Лерміньо – єдина людина з команди забудовників, з ким можна нормально спілкуватися. Адекватний і чемний.) Так, ми не завжди конструктивні, тому що ми люди, ми любимо гори і хочемо їх зберегти. Але чи конструктивне це відверте хамство професора, який є моїм колегою – фізиком (за що мені до речі дуже соромно)? Мої особисті враження після цих слухань - забудовник і ті, хто написав для нього звіт з ОВД – це зло у чистому вигляді. Цей звіт і ці слухання – це настільки очевидний фарс, що, якщо Департамент екології ЗОДА його прийме і дасть позитивний висновок – то це буде рівноцінно вибуху. Це покаже, що закон про ОВД – це фікція, а Мінекології з усіма його департаментами – це просто клоуни. Хай забудуть про імідж серйозної державної інстанції. Хай готуються до судів.
Так, у забудовника є гроші. А у нас є любов – до гір, до природи і до людей. Цього ресурсу достатньо, щоб перемогти.
Сорі за сумбур. Я виговорилась. Працюємо далі ))
(Фото: слухання у Неліпіно, автор – Руслан Ганущак)
Изображение

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 17:14 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
Вот даже не знаю.
С одной стороны, любое мастштабное вмешательство в природу это не есть гуд.
С другой стороны, вопросы экологии очень часто используются для манипуляции общественным мнением (истерика со сланцевыми углеводородами - один из примеров), а в реале на задним плане чьи-то бизнес-интересы (или политика)

В Европе ветряки смотрятся вполне органично
Изображение

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 18:39 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Л.С.
Так. У Європі є багатий досвід.
Негативний теж є.
Є багато місцин в тому районі, які вже зіпсовані промисловими об'єктами, в тому числі - енергетичними.
Але, чомусь, вони лізуть у заповідну зону. Пропанують прибутки, які нижче за прибутки від туризму.

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 19:26 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Врятуй Боржаву
https://www.facebook.com/save.borzhava/ ... __tn__=K-R
НАШІ ВРАЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПО ЗВІТУ З ОВД ВОЛОВЕЦЬКОЇ ВЕС
Ми відвідали чотири з п’яти слухань (Воловець, Березники, Дусино та Неліпіно).
Слухання організовувались Департаментом екології Закарпатської облдержадміністрації, головуючими на різних слуханнях були його представники - Олександр Паук і Юрій Бахарєв. Зі сторони забудовника були: представники ТОВ «Атлас Воловець Енерджі» Йилмаз Ілхан (директор) та Святослав Жмуцький, представник фірми «Гюріш» (турецької компанії-інвестора) в Україні Лоїк Лерміньо, автори звіту з оцінки на довкілля проекту побудови ВЕС на Боржавському хребті: професор С.С. Поп (УжНУ), директор ТЗОВ «Геол-тех» М. Яремович (геолог), орнітолог П.І. Горлов, професор В.М. Чайка (НУБіП), А.В. Мигаль (УжНУ) та інші.
У Воловці на слухання прийшло близько 200 людей, набагато більше, ніж міг вмістити скромний за розмірами зал Воловецької сільради. Одразу надійшла пропозиція перенести слухання до більшого приміщення, однак організатори на це не погодились. Враховуючи резонансність теми слухань, присутність великої кількості людей передбачити було не важко, тому вибір приміщення на 20-30 сидячих місць організатором слухань (Департаментом екології ЗОДА) викликає подив. Частина людей перебувала у коридорі, не маючи змоги виступити.
У Березниках слухання проходили у темному коридорі! Люди стояли на галереї, сходах та в холі внизу приміщення сільради. Після активних виступів науковців – опонентів проекту у Воловці, представник забудовника пан Жмуцький у своїй вступній промові закликав головуючого надавати їм слово за залишковим принципом, а в першу чергу вислуховувати представників місцевої громади. Однак навіть таке грубе порушення порядку проведення громадських слухань їм мало допомогло ) . Місцеві жителі почали ставити «незручні» питання щодо фінансів, прокладання доріг, впливу на воду і грунти, флору і фауну. Військовослужбовець, який служив на РЛС, що була збудована на г. Стій ще за радянських часів, і від якої до наших днів лишилися руїни і фундаменти, висловив думку, що вітрогенератори не витримають суворих умов зими, коли на всіх конструкціях намерзає метровий шар льоду. Коли надійшла черга екологів та науковців, гучно втрутилась голова Березниківської сільради, і мікрофон у однієї з активісток просто відібрали. Після цього прозвучало звинувачення всіх «приїзжих» активістів у тому, що вони проплачені. Тим не менше, кільком науковцям вдалося виступити з критикою та зауваженнями.
Наступного дня ми побували на слуханнях у Дусино і Неліпіно. Представники забудовника називали нас «опонентами, які увесь час їздять за нами і повторюють одне й те саме». На всіх слуханнях порушувався порядок проведення громадських слухань звіту з ОВД (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 989), згідно якого усім учасникам громадських слухань мають забезпечуватись рівні умови для висловлення своєї думки, подання пропозицій і зауважень. Головуючі не втручались у сварки між учасниками слухань, тим самим не слідкували за дотриманням теми для обговорення.
Більшість принципово важливих запитань громадськості залишились без відповіді: автори звіту та представники забудовника відповідали стандартними фразами, без конкретики, нерідко ставили під сумнів кваліфікацію та моральні якості опонентів та переходили на особистості.
Зауваження, які вдалося озвучити незалежним експертам та науковцям, показали, що звіт з ОВД виконаний вкрай недбало, містить ряд помилок, у звіті наводяться застарілі дані та інформація, що не відповідає дійсності, опис планованої діяльності та його вплив на довкілля є неповним. Таким чином зробити висновок про масштаб впливу на довкілля планованої діяльності за цим документом неможливо.
Окремо варто відзначити той факт, що частина мешканців сіл, де проходили слухання, з великим подивом реагували на продемонстровані протоколи громадських слухань по ДПТ, проведені ще у червні 2017 року, за результатами яких земля сільрад була надана в оренду. Мало хто взагалі знав, що голосування пройшли одноголосно «ЗА», ділянки вже в оренді і місцеві сільради вже рік отримують за них кошти. У деяких громадян це викликало неприховане обурення. Найбільш активні громадяни зараз вивчають протоколи цих слухань, звіряють прізвища учасників та підписи. Опитані люди не змогли відповісти, як саме змінилося в кращу сторону життя в селі та на які проекти були використані кошти від оренди ділянок під вітряки.
Від імені усіх науковців та активістів дякуємо усім небайдужим громадянам, які долучилися до збору коштів на квитки та пальне, організували нам транспорт, житло, харчування.
В черговий раз особлива подяка громаді села Пилипець за теплий прийом та максимальне сприяння у відстоюванні громадянських позицій.
----
Закликаємо вас подати свої зауваження і пропозиції до звіту з ОВД проекту будівнитцтва ВЕС на Боржаві у письмовому вигляді до 18 лютого 2019 р. Такі зауваження і пропозиції може надіслати кожен бажаючий громадянин або організація звичайною або електронною поштою на адресу:
Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, 88008, м.Ужгород, пл. Народна, 4, тел./факс: +38 0312 61 67 01, електронна пошта: [email protected], контактна особа: Урись Ігор Омелянович.
У наступних постах ми розмістимо найцікавіші відрізки відео з громадських обговорень.
ЯК ЗАВЖДИ, ЛАЙК+РЕПОСТ ВЕЛЬМИ ВІТАЄТЬСЯ!

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 19:44 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
supervisor писал(а):
Є багато місцин в тому районі, які вже зіпсовані промисловими об'єктами, в тому числі - енергетичними.
Але, чомусь, вони лізуть у заповідну зону. Пропанують прибутки, які нижче за прибутки від туризму.

Якщо не помиляюсь, Боржава не є заповідною зоною. Бо їздять збирати ягоди туди вантажівками.
Доречі, місцевих (мова не тільки про Боржаву) ніяк не турбують, ані незаконна рубка лісу, ні варварський збір ягід, ні такий саме варварський "туризм", особливо на моторизованих засобах. Тільки гроші.
Я не кажу, що це не є проблемою, і що (не)треба будувати - бо не маю достатньої інформації і взагалі не фахівець. Багато залежить від того, як саме буде реалізовано проект і як він буде експлуатуватися. Цікаво було би почути висновки незалежних фахівців (не активістів)

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 02.02.2019 20:17 
Аватара пользователя

Сообщения: 958
Изображения: 1
Город: Харьков, Жуки
Пол: Муж
Зарегистрирован:26.12.2008
ось це виглядає більш аргументованим запереченням
http://eia.menr.gov.ua/uploads/document ... 606b2c.pdf

іншим аргументом може бути економічна (не)доцільність, з точки зору держави, а не інвестора

_________________
just for fun :)
http://ls-online.livejournal.com/


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 03.02.2019 22:08 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Два тижня тому впала щогла, яку встановили турки, щоб збирати статистику по вітрах
Хтось у каментах писав, що втора вже впала.
phpBB [video]

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 04.02.2019 00:09 
Аватара пользователя

Сообщения: 9586
Изображения: 96
Город: Харків
Пол: Муж
Зарегистрирован:16.11.2011
...мабуть, вітер занадто сильний :roll:

_________________
NO FAT NO PARTY


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 09.02.2019 23:42 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Газета День про проблему ВЕС на Боржаві, про громадські слухання і закон про ОВД.
https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilst ... xUd10-j2OQ

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 11.02.2019 21:18 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
phpBB [video]

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 01.03.2019 22:12 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
phpBB [video]

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новость: Врятуй Боржаву
СообщениеДобавлено: 18.03.2019 22:34 
Аватара пользователя

Сообщения: 5913
Город: Харьков; Киеff
Пол: Муж
Возраст: 45
Зарегистрирован:26.07.2006
Керівництво Ужгородського національного університету цим публічним листом роз’яснює і підтверджує свою позицію щодо природоохоронної проблеми, яка викликала гостру суспільну дискусію і великий резонанс серед екологів та науковців України і, зокрема, Закарпаття.

Мова йде про планомірне просування сумнівного проекту забудови гірського масиву Боржавських полонин масштабною вітроелектростанцією (ВЕС) з 34-х вітряків заввишки 150 м загальною потужністю 120 МВт. За планами, вони мали б зайняти території полонинського хребта протяжністю 10 км на межі Воловецького і Свалявського районів. І це – без урахування будівництва гірської дороги та підземних високовольтних кабелів.

Вже майже рік тому керівництво Ужгородського національного університету підтримало принципову і науково обґрунтовану позицію профільних науковців біологічного факультету УжНУ (ключового в контексті цієї проблеми) та екологічної громадськості краю і України, яка відображена у ґрунтовному листі-зверненні до Мінприроди від 14.05.2018 р. (з 6-ма додатками на 37 сторінках).

Ця позиція незмінна – для будівництва ВЕС неприпустимо обирати місце саме на гірському хребті Боржавських полонин. Це спричинить виникнення гострих викликів і загроз природній, ландшафтно-рекреаційній і туристичній цінностям центрального полонинського масиву, а також проходженню через нього транскордонного екологічного коридору. Слід враховувати також безпосередню близькість 4-х природних заказників, загрози багатьом червонокнижним видам рослин і тварин високогір’я, приналежність особливо цінної природної території планованої забудови до європейської Смарагдової мережі тощо.

Саме тому керівництво УжНУ ще у 2018 р. відмовилося від пропозиції виступити експертною організацією з розроблення для проекту ВЕС звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для обраної території Боржавських полонин. Сотні гострих і критичних зауважень науковців і екологів Закарпаття й України, які надійшли на різних етапах розроблення і обговорення звіту з ОВД у 2018-2019 рр., підтвердили правильність нашої позиції щодо проекту ВЕС.

Водночас усе це не завадило Департаменту екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА нещодавно надати фактично позитивний висновок по неякісному звіту з ОВД на проект ВЕС, що викликало справедливе, на наш погляд, обурення громадськості. Адже критичні і обґрунтовані зауваження до звіту з ОВД були проігноровані в головному – у виборі саме території Боржавських полонин для забудови ВЕС.

Враховуючи, що у підготовці висновків звіту Національного університету біоресурсів та природокористування України з ОВД по проекту ВЕС брали участь науковці УжНУ, реагуючи на запит коаліційного об’єднання ГО і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття», керівництво університету заявляє:

1. УжНУ незмінно дотримується принципу демократичного розвитку Закладу вищої освіти, який зокрема передбачає право на викладення різних наукових думок та позицій. В той же час науковці повинні дотримуватися принципів, закладених у «Етичному кодексі ученого України».

2. Ми повторно підтверджуємо незмінну підтримку обґрунтованих позицій науковців біологічного факультету та університету щодо переносу вибору місця для ВЕС на більш урбанізовані території передгір’я або рівнини.

https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/pozits ... gL_yEqNS5Y

_________________
Переходник для заправки тур.баллонов. Заправка баллонов.
Бесплатная доставка! Велофара типа "Сова" с линзами.
Забавный велосипедист - Фото, видео, забавные истории и всякие приколы связанные с велосипедами и велосипедистами.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.188s | 31 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'