ХарківТурист тепер у Телеграмі, долучайся!

| https://veliki.com.ua/bikes/brand=Orbea/ |

Начать новую тему Ответить на тему
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 01:01 
Аватара пользователя

Сообщения: 202
Город: місто Полтава
Пол: Муж
Возраст: 38
Зарегистрирован:05.11.2007
Доброго здоров'я всім! Нарешті до нашого славно міста Полтава завітала сніжна, морозна зима! Пора поговорити про активний відпочинок взимку.
У коло моїх спортивних інтересів давно входять бігові лижі, тому я б хотів поділитися із Вами своїм скромним досвідом в області встановлення лижних кріплень, зокрема типу NNN (New Nordic Norm).
В І-неті багато є прикладів та інструкцій монтажу такого типу кріплень, але українською мовою я не знайшов, ну й вирішив виправити це неподобство.
:D
Отже, все почалося із того, що мої рідні мені подарували нові бігові лижі Tisa Sport Step, зроблені рідними руками, тобто у нас в Україні, місто Мукачеве. Я катаюся на лижах ще з середніх класів, у школі дуже активно, кожної зими із усією родиною ми влаштовували лижні прогулянки. До цього у мене були лижі "Сніжинки" і після - Тиса Юніор. Кріплення на останніх були пружинного типу-жахливо незручні.
Сьогоднішні лижі Tisa пластикові, використані технології дозволили дуже знизити вагу порівнянні з дерев'яними.
Легкі бо конструкція Air Channel, ці лижі дозволяють швидко ковзати завдяки синтетичній ковзькій поверхні та обробці Ultra Tuning. Лижі Step — з насічкою, тобто дозволяють відштовхуватися без використання змазок на закріплення. Використання деревини тропічного дерева Капок дозволяє знизити вагу лижі, бо ця деревина на 30% легше у порівнянні з традиційною тополею чи осикою.
Сердечник Air Channel дає зниження маси лижі на 250 грамм у порівнянні із звичайним дизайном "сендвіч". Висока міцність на злам завдяки прошаркам з фібергласу(скловолокна). Оптимальне розподілення тиску завдяки підібраним матеріалам у сердечнику
Ultra Tuning - видаляється верхній шар ковзької поверхні знімаються будь які ворсинки. Як результат – ідеально рівна та «швидка» поверхня.
Звідки ці всі технології? Наскільки мені відомо, лижну фабрику у Мукачеве викупили австрійці, Fischer AG, бо у мого побратима лижі початкового рівня Fischer Activ Sport - made in Ukraine. Що приємно.
Изображение
Изображение
Трохи про мої лижі: лижі з насічкою, ростовка 190 см, профіль: 55-50-52, категорія - початковий рівень.
До лиж я придбав собі лижні чоботи Fischer XC Touring,
Изображение
так я й визначився з типом кріплень - NNN. Зазначу, що існує також SNS(Salomon Nordic System) - у мого побратима якраз такі, візуально та функціонально дуже схожі на NNN, але не сумісні між собою.

Отже, задача - встановлення на пластикові лижі Tisa Sport Step кріплень NNN для чобіт.
Изображение
Для цього необхідно: 1)власне лижі; 2)кріплення NNN; 3)викрутка тип PZ3; 4)свердло 2мм;
5)свердло 3,6мм; 6)лінійка 30см(краще 50 см); 7)кутик; 8 )рапітограф(можна й гелеву ручку, але чорнило рап-фа легше змивається);
9)шаблон отворів; 10)клей ПВА; 11)дриль на штативі.
Изображение
Изображение
Ось шаблон для розмітки та інструкція:
Тут кращій якості - https://lh5.googleusercontent.com/-DimMDI....al2.jpg
http://lh6.googleusercontent.com/-W3aURZ....ual.jpg
Почнемо: поставивши лінійку "на ребро" кладемо лижу та визначаємо центр тяжіння для кожної з лиж. Рапітографом відмічаємо це місце.
Изображение
далі за допомогою кутика будуємо лінію центру тяжіння (далі ЛЦТ) на зовнішній поверхні лижі
Изображение
Мої лижі не екстра класу, тому існує невелике розходження ЛЦТ у обох лижах.
Изображение
Вибираємо середнє значення між ними та креслимо там лінію-це й буде ЛЦТ для встановлення кріплень
Изображение
Після за допомогою лінійки визначаємо середину ЛЦТ лиж:
Изображение
Побудувавши нижче та вище від ЛЦТ паралельно допоміжні лінії, визначаємо їх центри та через них проводимо центральну вісь лижі (далі ЦВ)
Изображение
Тепер беремо шаблон розмітки та виставляємо так, щоб збігалися ЛЦТ та ЦВ лижі, та за допомогою ша канцелярської кнопки виконуємо розмітку:
Изображение
Незабуваймо визначити глибину свердління під саморізи:
Изображение
Для більшої точності робіт спочатку свердлимо 2мм свердлом:
Изображение
Ось результат:
Изображение
Перевіряємо ще раз всі відстані та розширюємо заглиблення свердлом 3.6 мм:
Изображение
Изображение
Пластикові лижі всередині не суцільні-вони "пористі", мають камерну структуру - тому наливаємо трохи клею для гідроізоляції та кращої фіксації саморізів:
Изображение
Закручуєм спочатку основні саморізи починаючи з верхнього (на фото зліва). Закручуємо, але поки не затягуєм.
Изображение
Перевіряємо рівність країв та фіксуємо крайній саморіз.
Тепер можна затягувати всі саморізи:
Изображение
Далі беремо лижний чобіт та задню частину кріплення:
Изображение
На чоботах спереду є планка-перемичка, яка й затискається у кріпленні та фіксує чобіт:
Изображение
Настикаємо на кнопку-важіль на кріпленні та фіксуємо чобіт:
Изображение
вставляємо задню частину кріплення у направляючі та рухаємо до тих пір поки каблук повністю не стоятиме на кріпленні:
Изображение
Розмічаємо. Свердлимо.
Изображение
Наливаємо клей, фіксуємо саморіз. Злегка затягуєм.
Изображение
Тепер беремо ущілюючий елемент(амортизатор для носка чобота) та захисний кожух-кришку кріплення:
Изображение
Фіксуємо ущільнювач. У нього опиратиметься носова частина чобота.
Изображение
Изображение
Фіксуємо кришку - вставляємо у направляючі та затискаємо до клацання:
Изображение
Изображение
Аналогічно встановлюємо й друге кріплення:
Изображение
Лишається нанести змазки та лижі готові до походів!
Изображение
Ну й сподіватися, що сніг долежить до вихідних та буде мороз:
Изображение

:)

_________________
Real men don't need motor
Изображение


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 11:31 

Сообщения: 462
Город: Харьков Х.Г.
Пол: Муж
Возраст: 42
Зарегистрирован:15.10.2009
Все хорошо, только почему клей ПВА для гидроизоляции?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 15:23 
Аватара пользователя

Сообщения: 204
Город: Kharkov
Пол: Муж
Возраст: 39
Зарегистрирован:20.07.2005
Тот же вопрос возник - ПВА здесь не годиться, он не водостойкий. Лучше всего применить эпоксидную смолу. Плюс после использования смолы и установки креплений перевернуть лыжи креплением вниз и оставить на 12 часов чтобы застыла смола.

_________________
http://www.skisport.org.ua


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 18:37 
Аватара пользователя

Сообщения: 154
Изображения: 1
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 41
Зарегистрирован:05.03.2011
Alex Grudev писал(а):
Тот же вопрос возник - ПВА здесь не годиться, он не водостойкий. Лучше всего применить эпоксидную смолу. Плюс после использования смолы и установки креплений перевернуть лыжи креплением вниз и оставить на 12 часов чтобы застыла смола.

Вопрос философский из разряда разъедает ли литол втулки. Распространено мнение, что эпоксидная смола содержит агрессивные компоненты, которые разрушают внутреннюю структуру лыжи, ведь она хрупкая,ячеистая. ПВА клей нейтральный и подходящий для этого дела.

Например:
Цитата:
Отдельное замечание: не пользуйтесь клеем, это прошлый век, когда лыжи были деревянными, к тому же, большинство хороших плохо действуют лыжам на внутренности. Толстый шуруп и без того плотно сидит в отверстии и изолирует внутренности от влаги сам по себе, держа плотно и крепление (при правильной установке канты успевают стереться раньше, чем что-то сгниет внутри, если есть чему гнить, конечно, так что оставьте этот дедовский метод). Для успокоения своей совести можете капнуть чем-нибудь безобидным, хуже не будет.

http://clvr.ru/50/ski-bindings

_________________
Средство передвижения Giant Escaper


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 18:51 
Аватара пользователя

Сообщения: 154
Изображения: 1
Город: Полтава
Пол: Муж
Возраст: 41
Зарегистрирован:05.03.2011
Перед установкой крепления отверстия необходимо залить клеем для установки креплений, клей заливает трещины оставшиеся после вкручивания шурупа и обеспечивает гидроизоляцию и дополнительную прочность. Если отверстию не обеспечена гидроизоляция, то при использовании лыж вода будет проникать в полость лыжи и приводить к гниению внутренних структур лыжи и поломкам, это особенно характерно для лыж с сотовой структурой и изготовленных с использованием натуральных материалов.
В сервисных центрах используются специальные фирменные клеи Salomon и Rottefella. Возможно использования клея ПВА, он обеспечивает необходимую герметичность и дополнительную прочность.
Использование эпоксидных смол крайне не желательно, т.к. растворители смолы могут повредить элементы конструкции лыжи, особенно лыжи с пенопластовыми сердечниками.
Крепление к лыже приворачивается с полной фиксацией, люфты совершенно не допустимы.
После установки необходимо дать высохнуть клею в течении 10-12 часов.

http://renowatio.ucoz.de/publ/17-1-0-16

_________________
Средство передвижения Giant Escaper


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 18.01.2012 22:06 

Сообщения: 462
Город: Харьков Х.Г.
Пол: Муж
Возраст: 42
Зарегистрирован:15.10.2009
Мне кажется, что лучше использовать полиуретановый клей для дерева, если нет спец клея.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 20.01.2012 18:30 
Аватара пользователя

Сообщения: 835
Город: Киев
Пол: Муж
Возраст: 52
Зарегистрирован:24.09.2010
щиро дякую !
сьогодні придбав такі само боти і кріплення , а от інструкції до кріплення мені в магазі не дали ((
по вашому мануалу все встановив , завтра іду в ліс кататися ))

_________________
окунёк-УКРАЛИ
крокодил
Дракон


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 20.01.2012 19:25 
Аватара пользователя

Сообщения: 202
Город: місто Полтава
Пол: Муж
Возраст: 38
Зарегистрирован:05.11.2007
Sanyabike писал(а):
Мне кажется, что лучше использовать полиуретановый клей для дерева, если нет спец клея.

Може, якщо чесно - під рукою було два клея - суперклей який я знаю точно роз'їдає трохи поверхню для створення адгезійного шару, та ПВА. Останній я у дитинстві використовував при виготовленні картонних моделей кораблів та суден, які плавали - і все зер гут! Правда зараз можна натрапити не на клей пва - а на злегка густу воду, яка нічого спільного з клеєм не має :mad: .
Стосовно використання клею ПВА - цілком погоджуюся з Romun. :cool:

_________________
Real men don't need motor
Изображение


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 20.01.2012 19:28 
Аватара пользователя

Сообщения: 202
Город: місто Полтава
Пол: Муж
Возраст: 38
Зарегистрирован:05.11.2007
usafa писал(а):
щиро дякую !
сьогодні придбав такі само боти і кріплення , а от інструкції до кріплення мені в магазі не дали ((
по вашому мануалу все встановив , завтра іду в ліс кататися ))

Будь-ласка! Після таких коментів хочеться щось робити далі))). Радий, що моя робота не була марною.
Бігові лижі - сила!

_________________
Real men don't need motor
Изображение


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 21.01.2012 00:33 
Аватара пользователя

Сообщения: 27
Пол: Не указан
Зарегистрирован:14.02.2011
хорошая инструкция
а все же платформа NIS на лыжах это тема, ни каких тебе клеев, сверел, дырок в лыжах
красота


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 22.01.2012 02:23 
Аватара пользователя

Сообщения: 202
Город: місто Полтава
Пол: Муж
Возраст: 38
Зарегистрирован:05.11.2007
shulz - так, схоже за NIS майбутнє. Все геніально й просто. Але лижі+кріплення все ж дорожче.
Причому не чути відповіді під SNS стандарт.

_________________
Real men don't need motor
Изображение


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Монтаж лижного кріплення NNN
СообщениеДобавлено: 23.01.2012 09:53 

Сообщения: 24
Город: Харьков
Пол: Муж
Возраст: 40
Зарегистрирован:18.11.2008
Как эпоксидка может повредить лыже, если лыжа делается из композитов, а связующее и между слоями - как раз смола? Правда я испльзую при установке или термоклей, или ничего. И еще очень удобно размечать дырки для пилотов в NIS-платформе, уже лет 5 так делаю)

_________________
--
Aleksey


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.177s | 28 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'