ХарківТурист тепер у Телеграмі, долучайся!

| велосипеды bergamont |

Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней. На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 02:24 

Сообщения: 1492
Город: Львов
Пол: Муж
Возраст: 38
Зарегистрирован:04.01.2011
В мене та ж фігня, і не тільки в мене, може нижня чашка криво стоїть...


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 09:08 

Сообщения: 32
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2011
Sergius27 писал(а):
ну якби шток був гнутий, то б шпарина при повертанні вилки рухалася б з нею, а так, вона завжди відкрита в напрямі від рами в перед, тож я відкинув цей варіант..


Я ось ще таким чином пробував встановлювати рульову. Чашки трішки наживляю в стакан рами, ставлю підшибники з сепаратором, все збираю до купи і затягую верхній конус. Чашки "заходять" трішки в стакан. Відпускаю конус і прокручуючи вилку перевіряю паралельності площин і осей. Проблема може бути як і в штоці, так і в криво вставлених чашках. Буває таке, що вісь чашки не паралельна вісі стакана.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 11:03 
Аватара пользователя

Сообщения: 6400
Город: Київ, неКиїв
Пол: Муж
Возраст: 46
Зарегистрирован:29.08.2009
Velophil писал(а):
Я ось ще таким чином пробував встановлювати рульову. Чашки трішки наживляю в стакан рами, ставлю підшибники з сепаратором, все збираю до купи і затягую верхній конус. Чашки "заходять" трішки в стакан. Відпускаю конус і прокручуючи вилку перевіряю паралельності площин і осей. Проблема може бути як і в штоці, так і в криво вставлених чашках. Буває таке, що вісь чашки не паралельна вісі стакана.


От такого метода легко можно получить отметины на поверхностях качения. Не говоря уже о том, что резьба на верхнем конусе может сорваться от такого затягивания (если там немного размеры гуляют или если в раме залили краской или там просто тупо несоответствуют немного размеры - это же ХВЗ). Или слижутся грани (если рулевая под ключ).

Если уж нет возможности использовать специнструмент и нет возможности пойти в мастерскую - ставьте вместо подшипников кольца медной проволоки.

_________________
Thank you for your cooperation. Good night. © RoboCop


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 13:57 

Сообщения: 32
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2011
vmail писал(а):
От такого метода легко можно получить отметины на поверхностях качения.

Согласен, поэтому сильно не усердствую. Что касается методов устранения проблемы у автора темы, то не думаю, что торцовка стакана исправит ситуацию. Если не шток, то вопрос к чашкам: не с перекосом ли поставлены и не крывые ли сами. Последнее, правда, на таких рулевых, как у автора темы, мне встречалось редко, а вот на индийском новоделе - через раз кривой верхний конус.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 14:22 
Аватара пользователя

Сообщения: 138
Город: Leopolis
Пол: Муж
Зарегистрирован:10.06.2012
на днях планую занести в майстерню, відторцювати, запресувати чашки, все зібрати і подивитись на результат, якщо ж далі криво, попробую з іншою вилкою, а там вже видно буде чи це вилка\конус чи чашки браковані..


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 21:45 
Аватара пользователя

Сообщения: 1739
Город: Львів
Пол: Не указан
Зарегистрирован:23.10.2009
А ви не пробували спочатку тупо провірити паралельність чашок (і торців рульової колонки) , а потім вже шуміти - резать , торцевать ... .
Якщо немає штангенциркуля , то поможуть дві довгі лінійки , або металеві рівні кутники ,або ще якийсь підручний матеріал .
А щоб кульки залишалися на місці , закладаютьїх на змазку на нижній конус вилки , далі - на верхній конус колонки , прижимають верхню чашку рульової до верхнього конуса з кульками .Вставляють знизу вилку (не крутячи) .І -прижимаючи верхню чашку до рульової , накручують її на вилку . Вилку крутити не можна і треба прижимати верхню чашку . І тоді сядуть кульки на своє місце .
І перед зборкою не помішає перевірити нижні і верхні чашки в зібраному стані в пальцях - чи правильно все сідає .


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 31.07.2012 22:08 
Аватара пользователя

Сообщения: 138
Город: Leopolis
Пол: Муж
Зарегистрирован:10.06.2012
romm, спасибі звісно за техніку збору рульової колонки, але в навіть з сепараторами виникають проблеми, тому не в цьому справа..

щодо торцювання, у Львові, як у великому селі, такого не роблять, всі наявні майстерні занадто бідні на такого роду інструмент, тому буду експериментувати з чиєюсь вилкою і іншими деталями рульової.

всім спасибі за відгуки, ваші ідеї дали початок вирішення моєї проблеми :smile:


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 01.08.2012 12:57 

Сообщения: 32
Пол: Не указан
Зарегистрирован:07.07.2011
Sergius27 писал(а):
romm, спасибі звісно за техніку збору рульової колонки, але в навіть з сепараторами виникають проблеми, тому не в цьому справа..

щодо торцювання, у Львові, як у великому селі, такого не роблять, всі наявні майстерні занадто бідні на такого роду інструмент, тому буду експериментувати з чиєюсь вилкою і іншими деталями рульової.

всім спасибі за відгуки, ваші ідеї дали початок вирішення моєї проблеми :smile:


Не забивай чашки до упору але став їх так, щоб не було сумнівів що їх не перекосить. Може на холодную сварку чи як там її :smile: Відцентрувати чашки тільки треба акуратно, можна як казав я, чи romm з допомогою тієї з вилки.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 01.08.2012 16:01 
Аватара пользователя

Сообщения: 1739
Город: Львів
Пол: Не указан
Зарегистрирован:23.10.2009
Якщо не можеш вирішити проблему з порадами , віднеси до Шведова , поки він не пішов у відпустку . Фреза у нього є , вчора в руках тримав .І до рульової і до каретки . Правда до дюймової . А якщо при зборці виникають проблеми , значить неправильно прочитав , або неправильно зрозумів .
Хоча маю переконання що з нею все ок . Тому питаю ще раз - ти інструментально перевірив необхідність торцювання ?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 04.08.2012 19:22 
Аватара пользователя

Сообщения: 138
Город: Leopolis
Пол: Муж
Зарегистрирован:10.06.2012
проблему вирішив, далі розкажу як саме, для тих хто також з подібним стикнеться..

інструментально перевіряв методом "лінійкою на глаз", так як власний штангенциркуль замалий, більше схилявся до версії, що є 1-2 мм різниці в різних точках висоти (довжини) рульової труби, але це звісно далеко не гарантований показник..

ходив до Шведова, застав лиш старшого мужчину в шапочці Кольнаго, який поспішав і через мене запізнився на змагання :oops: , але він підкинув ідею, що це може бути через не комплектність чашок/конусів рульової (тобто що окремі компоненти від одного коплекту, а інші деталі з іншого), а друга причина через непригодність сепараторних підшипників з якими я прийшов.


так як проблема складалась з кількох причин, опишу кожну підпроблему окремо (по порядку вагомості):

1. рульова колонка ХВЗ, грубо кажучи в мене був старий, де-як поюзаний комплект і я ще прикупив один практично новий, вибравши компоненти з обох, склав МЕГАкласний набір і його встановлював. два коплекти між собою відрізнялися, лиш зовнішнім виглядом нижньої чашки і кількістю пазів затяжки верхньої (2 пази у старої, 3 у нової) та й ніби все, але не тут то було, лиш віднайшовши старий комплект і його встановивши в мене все практично вирішилось.

2. сепараторні підшипники, мав два комплекти, на вигляд ніби однакові, одні на 15 підшипників, другі на 16, перші йшли з докупленою рульовою колонкою, другі брав сам в спорттоварах, в обох випадках вони не підходили, перші замалі, другі завеликі, на це спочатку не дивився, так як ніколи з ними не мав справ, на щастя у Шведова мені на це звернули увагу.

3. рульова труба, для покращення результату я її легенько "відторцював" напильником, попередньо відмітивши олівцем площину затягування прижимної чашка з різьбою, зняв практично міліметр з тої сторони, що була вища і зорово і відмічено олівцем.

4. шток вилки, він і в правду трішки кривий, при порівнянні з "еталоном рівності" (металевою лінійкою), були явно видні горби від сильно зажатого виносу, а це в свою чергу вплинуло на подальший напрямок штоку, АЛЕ в кінцевому результаті це практично і не робило мені погоди, тому рівняти в різні сторони легко зігнутий шток не став.


p.s. окреме велике дякую хочу висловити працівнику майстерні магазину Команчеро, котрий підняв трубку, коли я дзвонив дізнатись наявність інструментів для торцювання рульової, мені все грамотно пояснили, стараючись вникнути в проблему і допомогти порадою, спасибі Вам, тепер завжди до Вас дзвонитиму :D


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 04.08.2012 21:38 

Сообщения: 780
Изображения: 0
Город: Киев
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:17.01.2011
Много букав)
Главная причина какая?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 04.08.2012 21:45 
Аватара пользователя

Сообщения: 1739
Город: Львів
Пол: Не указан
Зарегистрирован:23.10.2009
Головна причина - незнання .
99 відсотків , що в команчеро ти спілкувався з Ігорем .


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 05.08.2012 01:54 
Аватара пользователя

Сообщения: 138
Город: Leopolis
Пол: Муж
Зарегистрирован:10.06.2012
old_school писал(а):
Много букав)
Главная причина какая?


основними вважатиму погано підібрані сепараторні підшипники (хоч і з насипними спочатку також була ця проблема) і різними компонентами рульової колонки хвз, якщо в природі існують інші підстандарти/допуски/якості деталей різних років і початковим їх призначення під різні серії велосипедів, одним словом хз :D .

romm писал(а):
Головна причина - незнання .


погоджуюсь, але з цим приходить досвід :unknown:


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 05.08.2012 04:27 

Сообщения: 780
Изображения: 0
Город: Киев
Пол: Муж
Возраст: 43
Зарегистрирован:17.01.2011
Чашка накрутилась под углом к конусу из-за подшипника, спасибо, буду теперь знать.
Крепко тебе мозг в мастерской обрабатывали)


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проблемна Рульова
СообщениеДобавлено: 05.08.2012 07:58 
Аватара пользователя

Сообщения: 6400
Город: Київ, неКиїв
Пол: Муж
Возраст: 46
Зарегистрирован:29.08.2009
Жесть жесткая. Про то, что у тебя рулевая собрана из двух разных - ты даже не упоминал. Про то, что ставил шары двух разных комплектов, которые куплены даже без замера и перемерки ОТДЕЛЬНО И НЕЗАВИСИМО от рулевой- не упоминал. А весь форум придумывает торцевания и тому подобное, не зная что ты элементарно не убедился ДО установки в том, что ставишь работающий комплект, в котором всё подходит...... И что ты вообще знаешь, что ставишь и как это делать... :ROFL:

_________________
Thank you for your cooperation. Good night. © RoboCop


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней. На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.187s | 33 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'